Kamna a sporáky

Kamna a sporáky na pevná paliva zpříjemní domácí atmosféru a dobře vytopí požadované místnosti.

Hřejí okamžitě a intenzivně krátce po zatopení. Používejte paliva, doporučená výrobcem, jako jsou dřevo a hnědé uhlí, u některých kamen lze použit také dřevěné a hnědouhelné brikety. Kamna s proskleným topeništěm potěší i tím, že je vidět na plápolající oheň.

Kvalitní kuchyňské sporáky na tuhá paliva jsou kromě vaření a pečení využitelné také k vytápění místnosti, ve které jsou umístěny a dokáží vyhřát i přilehlé prostory. Jsou určeny pro topení dřevem, dřevěnými briketami. V některých modelech je možno použít hnědouhelné brikety i kusové uhlí. Určité typy sporáků na pevná paliva jsou vybaveny teplovodním výměníkem. Propojují tak výhody spotřebiče určeného k vaření a pečení a kotle na vytápění.


Víte, že
• Skla kamen, krbů a sporáků s technologií oplachu horkým vzduchem se méně špiní
• Na čištění skel topidel existuje mnoho přípravků, například ve formě spreje, pěny či gelu
• Začouzené sklo vyčistíte i navlhčeným jemným popelem ze dřeva
• Pouhý pohled na plameny zvyšuje pocitovou teplotu až o 3 °C


Náš TIP
Sporák Klaudie se vyrábí také v provedení s teplovodním ohřívačem (výměníkem), typ 9112-V. Tento model propojuje výhody spotřebiče určeného k vaření a kotle na ústřední vytápění. 42 800 Kč (KVS MORAVIA)

www.kvs-moravia.cz, www.krby-turyna.cz, www.mountfield.cz, www.hornbach.cz,


Kamna Iron Dog od společnosti Brunner se vyrábějí z vysoce kvalitní litiny, mají nezaměnitelný design, vysokou kvalitu a nabízejí šest modelů včetně sporáku. Model Iron Dog 04 s výkonem 8 kW a účinností 82 %. 80 263 Kč (KRBY – KAMNA TURYNA)

 


Krbová kamna Haas + Sohn s plotýnkou a terciálním spalováním, ocelovým pláštěm a zadním připojením kouřovodu. 15 030 Kč (Hornbach)

 


Kamna Busta jsou kovaná od vyhlášeného uměleckého kováře Pavla Tasovského z Náměště nad Oslavou. Horní deska se skládá ze dvou žulových kamenů, které akumulují a následně vyzařují příjemné teplo. 103 373 Kč
(Želetavská kamna)

 


Pyrolytická kamna Nemo (6,9,12 KW) s technologií zplynování dřeva a moderním designem. Nabízí efektivní spalování se dvěma spalovacími komorami, vysokou účinnost a nízké hodnoty emisí šetřící životní prostředí. Od 59 169 Kč (LS kamna)

 


Sporák Klaudie na pevná paliva s troubou typ 9112 je určen k vytápění, vaření, pečení a ohřívání pokrmů. 36 900 Kč (KVS MORAVIA)

 


La Nordica Italy Built-in je sporák na dřevo určený k vestavění do kuchyňské linky. Tím přináší komfort a nové možnosti do vybavení kuchyně. 91 917 Kč (KRBY – KAMNA TURYNA)

Připravila: Helena Štětinová
Foto: Archiv firem

Kamna a sporáky