U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Kam se špinavým prádlem

Kategorie: Inspirace | Autor: iva

Koše na odložení špinavého prádla v koupelně nemusí být jen z proutí, jak by název napovídal. Výběr máme mnohem širší – týká se to jak materiálů, tak tvarů, barev i designu. Pro každý styl koupelny můžeme najít ten pravý.

Vybírat můžeme z klasických materiálů – dřeva nebo různých přírodních výpletů. Oblíbené koše z proutí či ratanu mohou být kulaté, půlkulaté i ve tvaru čtvrtkruhu, máme-li pro něj místo v rohu místnosti. Elegantní jsou hranaté tvary z jemnějšího výpletu (loubek, exotické traviny). Konstrukčně pevnější koše ze dřeva mívají současně i funkci sedačky nebo jsou součástí sestavy koupelnového nábytku – pak jsou přístupné po vyklopení dopředu. Výhodou košů, které tvoří lehká kovová nebo dřevěná konstrukce s látkovým či plastovým vakem, je jejich snadná přemístitelnost. Ani koše z plastu nejsou k zahození. Mívají rozmanité tvary a širokou škálu barev. Snadno se udržují, ale také snáze poškodí. A na konec nejtěžší kalibr – jak co do módnosti, tak váhy. Koše z kovu. Mohou mít mnoho podob – od lehce rustikální “popelnice” z pozinkovaného nebo barevně lakovaného plechu po stroze elegantní válec z lesklého nerezu.

   Při výběru koše se řídíme nejen jeho stylem a potřebnou velikostí, ale nezapomeneme ani na praktické stránky: váhu (pokud jej budeme častěji přemísťovat), snadnou údržbu (vděčné je proutí, zato na nerezu je vidět každý prstík) i vzdušnost. U výpletů pozor na ostrá zakončení, aby nepoškodila prádlo.

www. IKEA.cz, www.keramag.com, www.sanitec.cz, www.blomus.cz, www.koziol.cz

Popisy k obrázkům

1 I koš na špinavé prádlo by měl být v koupelně hezkým doplňkem

2 Chladný lesk kovu se bude vyjímat jak ve střízlivé koupelně, tak tam, kde převažuje dřevo (Blomus)

3 Robustní koš Knodd z lakovaného nebo pozinkovaného plechu se hodí do větší koupelny (IKEA)

4,5 Prvek s výklopným košem může být zabudován v koupelnovém nábytku nebo stát samostatně – v tom případě může sloužit i jako sedačka (Keramag, Delta Kolo)

6 Lehký, skládací koš Jäll s kovovou kostrou a plastovým pytlem lze uklidit pod polici nebo do šatny (IKEA)

7 Lehký pojízdný košík z drátu lze snadno přemísťovat (Blomus)

8 Elegantně vypadá hranatý koš Alkov z přírodního výpletu (IKEA)

9 Výhodou moderního skládacího koše Fyllen je vzdušný nylonový potah (IKEA)

10 Koš na prádlo z barevného plastu ladí tvarem s košem na odpadky i zásobníkem na kosmetické drobnosti (Koziol)

Autor fotografií: FOTO ARCHIV FIREM

Kam se špinavým prádlem