U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KRABIČKA ZDOBENÁ LIŠTAMI

Kategorie: Dílna | Autor: VERONIKA PILAŘOVÁ

Máte obyčejnou dřevěnou krabičku, kterou byste rádi nějak využili? Pomocí ozdobných lišt a barvy ji přetvoříte na originální doplněk, který se bude vyjímat třeba na nočním stolku nebo komodě. Poslouží například na ukládání dopisů, fotografií nebo sbírky starých pohledů či z ní bude hezká šperkovnice.

1) Zvolíme si jednu nebo dvě různé ozdobné lišty, které použijeme. Rámeček může být jednoduchý nebo dvojitý, vnitřní může být umístěný i asymetricky.

2) Naměříme potřebnou délku lišt a pomocí pokosnice je pod úhlem 45° nařežeme. Spoje ale mohou lícovat i rovně, nemáme-li pokosnici.

3) Na suché očištěné víko nalepíme podle plánu lišty – v rozích musí přesně sedět. Lamely poslouží jako okvětní lístky. Pokud nám lepidlo v krajích vyteče, ihned je otřeme. Jinak by na toto místo špatně chytala barva.

4)Po zaschnutí lepidla namočíme houbičku uchycenou v kolíčku do barvy a hodně otřeme o okraj lahvičky – pracujeme jen s malým množstvím barvy. Natíráme jen lehce, vytvoříme tak jakoby starou patinu. Necháme důkladně uschnout.

REALIZACE VERONIKA PILAŘOVÁ

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO: VERONIKA PILAŘOVÁ

KRABIČKA ZDOBENÁ LIŠTAMI