U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Kam putuje víno ze Znovínu

Kategorie: Oznamovatel | Autor: rb

Letos byla naše soutěž o pět kartonů dobrého moravského ze Znovínu Znojmo, a.s., se sídlem v Šatově, náročná. Přehlídka ocenění práce vinařů z této společnosti byla i v uplynulém ročníku tak široká, že určit správné odpovědi nebylo zcela jednoduché. Největší procento omylů jsme zaznamenali v první otázce, tedy v určení, z jaké vinice se sklízel Absolutní šampion Vinex Brno 2003. Správná odpověď zněla: z viniční trati Šobes, obec Podmolí. Pro pořádek – ve druhé otázce identifikovala většina z téměř dvou set respondentů správně Veltlínské zelené a ve třetí víno Sankt Clemens, které zachutnalo i Portugalcům.

Ale teď už fanfáru pro vítěze. Na karton dobrého vínka ze znojemské vinařské oblasti – výběr necháme na panu řediteli ing. Pavlu Vajčnerovi – se mohou těšit: Josef Flídr z Lysé nad Labem, Zdeněk Korbel z obce Kly, ing. Petr Koudelka z Českých Budějovic, ing. Antonín Mykiska z Prahy 4 a Markéta Přibylová z Opavy – Předměstí.

Pokud expedice ve Znovínu nestihne víno odeslat do konce roku, nebuďte netrpěliví. Zásilek je teď, před Vánoci, na cestě mnoho. Obsah této vám jistě bude chutnat i v roce 2005.

Kam putuje víno ze Znovínu