U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Akce plodí reakci

Kategorie: Obsah | Autor: Marie Rubešová

To je známá věc. Ovšem na nedávném setkání s vedením společnosti Baumax, který funguje na evropském trhu právě 30 let, jsem si to znovu připomněla. Česká republika byla prvním cizím státem, kam tato rodinná rakouská firma před 16 lety vstoupila. Po nás přišlo Maďarsko, Slovinsko a další. Pan Martin Essl, předseda představenstva Baumaxu, řekl zajímavou věc. Jejich nabídka není nalajnovaná podle představ firmy, ale vychází ze znalosti klientů v jednotlivých zemích a z jejich zájmu. U nás prý na rozdíl od dalších zemí, kam dodávají, počet kutilů neubývá, spíše naopak (jinak by taky neplánovali do roku 2010 další nové obchody v Praze, Českých Budějovicích a Brně). Nelze než s panem Esslem souhlasit.

   A funguje to i z druhé strany. Tak, jak dodavatelé přizpůsobují svou nabídku chuti českého (a samozřejmě i moravského a slezského) kutila, on, tedy kutil, je inspirován nepřebernou nabídkou a záplavou novinek k dalším, často netušeným výkonům.

   Jsme asi skutečně trochu jiní než naši sousedé za hradbou pomezních hor. Většinu z nás stále těší sáhnout si do hlíny a vršit na kompost s jarem vždy odvážnější plevele, vybudovat v zahradě jezírko nebo dokonce bazén, pohrát si s drátky, z nichž lze vytvořit různé pěknosti, jak se na stránkách našeho květnového čísla taky přesvědčíte, nebo alespoň dát obyčejné krabici nový, zajímavější kabát. A co teprve „kabát“ pro stěny! Na ty v trvalém bydlišti obvykle pozveme řemeslníka. Ovšem na zdi venkovských sídel si troufneme sami. Přece by byla škoda nezkusit nové techniky, nevykouzlit vzor pomocí tiskátka nebo neobléct nějakou smutnou zeď do optimistických barev. Změna je přece život!

   S tímto přesvědčením jsem se i já rozhodla ozdobit část bílé zdi ve venkovském domě odvážnými blankytnými tahy speciální barvou s jemnou bílou pěnou. A najednou si chtěl každý udělat svou „čmouhu“! Pokoj zvaný modrý budoár teď patři k nejoblíbenějším. Je to zkrátka v nás. Co říkáte?

Akce plodí reakci