Journeyman rozšiřuje nabídku nových Gladiatorů!

Rubrika: Auto, Market

Společnost Journeyman, dovozce nejprodávanějších čtyřkolek do ČR a SR, letos rozšířil nabídku o zcela nové jednoválcové čtyřkolky a pracovní UTV. Zatímco designově, a co do komfortu, precizně vyvedený model Gladiator X550 EFI již několik měsíců úspěšně brázdí české i slovenské cesty, obsahově shodný „bratříček“ v pracovním UTV zatím na svou premiéru ještě čeká. Podívejme se nyní trochu blíže na oba nové modely, které nejen díky své cenové dostupnosti mohou být v brzké době opravdu velkými hráči na poli ATV a UTV.

Gladiator X550 EFI – trefa do černého !

Stále ještě relativně horká novinka v nabídce Journeyman se ihned po svém ohlášení vstupu na trh stala žádaným zbožím. O úspěchu svědčí i fakt, že první dodávky byly vyprodány ještě na „moři“ a dovozce má co dělat, aby uspokojil vysokou poptávku. V čem tkví kouzlo? Precizní a líbivý design, komfortní prostor pro jezdce i spolujezdce, nadstandardní základní výbava včetně inovativních praktických nosičů Lock-N-Ride a samozřejmě nově vyvinutý výkonný 500 ccm motor, to jsou hlavní trumfy nového krále dlouhých pětistovek. Srdcem nového Gladiatora X550 EFI je již zmíněný zcela nový 500 ccm motor s EFI plněním Bosch, který přináší větší kroutící moment a díky absenci rozběhové spojky i výrazně rychlejší nástup akcelerace. V motoru tepe píst z nejprodávanější čtyřkolky Gladiator X8 a novinka je silnější než modely s původním motorem o obsahu 600 ccm! Pracovní zařazení stroje podporuje skvělá motorová brzda, cestovatele zase pak potěší mohutné dimenzování a rozměry stroje, kde je všude dostatek místa. Maximální komfort pak nabízí varianta se skvěle nastaveným EPS (posilovač řízení)!

Nový Gladiator X550 EFI je samozřejmě nabitý plnou výbavou a nabízí vše, co má plnohodnotná pracovní 4×4 mít – el. přepínatelný pohon 4×4 s možností 100% uzamčení předního diferenciálu, silný naviják 3000 lbs, homologované tažné s el. zásuvkou, praktické nosiče Lock-N-ride, LED denní svícení, prostornou schránku pod sedlem, atraktivní LCD displej, luxusní 12″ ALU kola, šestiplátnové pneumatiky, ochranné blástry na ruce, výměnné odolné lemy blatníků, volitelně pak např. i opěrku a madla pro spolujezdce…

Ve čtyřkolkových testech byl nový Gladiator X550 EFI několikrát označen za velmi komfortní a ergonomicky velmi povedenou čtyřkolku, kde všichni testeři obzvlášť zdůrazňovali výborné odpružení.

Gladiator UTV 550 EFI – nejdostupnější moderní UTV na trhu !

S příchodem nového motoru bylo jasné, že povedený agregát nezůstane vrčet jen v klasických čtyřkolkách. Stále více populární pracovní “autíčka” mají již také své pevné místo na trhu, ale kvalitními výkonnými jednoválci nižších kubatur se trh zrovna nehemží. Výrobce CF Moto však chytře využil svůj moderní výkonný dvouválcový model UTV Gladiator 830 EFI a zcela totožný model osadil pouze menším motorem. Praktické a logické . Tímto krokem získal moderní a cenově nesmírně atraktivní plně pracovní 4×4 UTV, špičkovou profesionální nákladní čtyřkolku nejen pro všechny farmáře, lesníky či dřevorubce! Osvědčená technika, luxusní design a maximální pracovní využití.

Základem stroje Gladiator UTV je masivní a vysoce odolný ocelový podvozek disponující nezávislým zavěšením všech kol s výborně sladěnými a široce seřiditelnými tlumiči. Pohonnou jednotkou je již výše zmiňovaný vysoce spolehlivý a úsporný jednoválcový motor o obsahu 500 ccm s EFI plněním Bosch o vysokém točivém momentu 46 Nm. Větší točivý moment a absence rozběhové spojky dává i UTVéčku výrazně rychlejší nástup akcelerace. Gladiator UTV 550 EFI je tak silnější a hbitější než původní “šestistovka” UTV 630!

4×4 s uzávěrkou, obrovská světlá výška, skvělé jízdní vlastnosti, elegantní 12” kola, 6-plátnové odolné pneu, prostorná sklopná korba s praktickými oky, naviják 3500 lbs (volitelně), bohaté úložné prostory, LED světla, multifunkční displej, nastavitelné sedadlo, plastová střecha a přední sklo (volitelně), boční dveře, bezpečnostní pásy – to jsou další atributy, které z Gladiatora UTV 550 EFI dělají nejvšestrannějšího pomocníka, jakého jste si mohli přát!

Novinka v kategorii UTV, podobně jako model X550 v kategorii ATV, vzbuzuje díky svým parametrům vlnu zájmu a to ještě ani není skladem. První zájemci se ale dočkají již v letních měsících!

Jako tradičně Journeyman do základní ceny dává u všech modelů nadstandardní výbavu a zvýšenou tříletou záruku!

Další info: www.journeyman.cz

Komerční prezentace

Journeyman rozšiřuje nabídku nových Gladiatorů!