Jaro je tady a s ním i období odzimování chat a chalup

Rubrika: Market

Dny se pomalu prodlužují, ptáci začínají zpívat a nás zanedlouho čeká návrat na milované chaty. Než si ale začnete užívat slunného léta, je potřeba chatu odzimovat. Dáme vám par rada tipů, jak to udělat snadno a rychle.

S příchodem zimy zazimováváme rekreační objekty, které v zasněžených měsících neplánujeme využívat. Teď ale nastává opačný čas, se kterým je spojeno zrovna tolik práce – odzimování.

Nejlepší je vybrat si slunný den, kdy teploty už budou šplhat k vyšším číslům. Zima mohla na chatě napáchat škody a je tak potřeba zjistit, co je potřeba opravit. Zkontrolovat byste měli okna, dveře, okapy, střechu, ale pozornost by neměl uniknout ani komín a kamna.

Vnitřní úklid

Přesuneme se do vnitřku chaty. Nejprve bychom měli pořádně vyvětrat, aby se vyvanula zatuchlina. Textilie, které jsme dlouhou dobu nevyužívali, vypereme. Nejčastěji to mohou být polštáře, deky a peřiny. Na čerstvém vzduchu nechte vyvětrat také matrace a koberce, které pořádně vyprášíme. Na puštění elektřiny a plynu není nic těžkého, je ale potřeba zkontrolovat, zda jsou všechny prvky funkční a bezpečné. Stejně tak s vodou, kdy mráz mohl cokoliv poškodit.

Až vše zkontrolujete a zprovozníte, můžete se vydat vstříc jarnímu úklidu. Generální úklid je po zimě skutečně potřeba a vynechat byste neměli například ani to, zda zdi nenapadla plíseň nebo zda si z vašeho objektu neudělali bydliště nejrůznější škůdci. Vydezinfikovat byste měli celou kuchyni, koupelnu i toaletu.

Neustále pod dohledem

Chcete mít vše pod dohledem i v okamžiku, kdy zrovna netrávíte čas na chatě? Pomoc Vám skvěle může fotopast. U modernějších fotopastí budete moc sledovat dění na vašem pozemku téměř v přímém přenosu, a to díky SIM kartě určené speciálně pro fotopasti. Se SIM kartou s ročnímu datovému připojení od O2 už nebudete muset řešit ani otravné dobíjení kreditu do fotopasti, díky jedné platbě si připojíte fotopast po celý rok. Stačí si pořídit 15 GB nebo 50 GB SIM kartu.

Navíc pro zákazníky, kteří potřebují být stále online nabízí O2 na svém webu Datamanie edici s 1000 GB. Objednání produktu je zdarma, dorazí vám do vaší poštovní schránky a následně ho aktivujete první platbou.

Komerční prezentace

Jaro je tady a s ním i období odzimování chat a chalup