U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Jaké jsou hlavní výhody použití tohoto materiálu

Kategorie: | Autor:

Účinnost této dodatečné injektáže umožňuje výrobci poskytovat dlouholeté záruky (20 let). Materiál Freezteq je možné použít i jako transparentní nátěr na různé opukové a podobně nasákavé obklady, coby velice účinný vodoodpudivý prostředek. Náklady na provedení formou nátěru nezmrazeného roztoku se pohybují řádově v korunách za metr čtvereční. Svislou izolaci ohrožených základů lze provádět stěrkou Waterfin PV. Tato cenově výhodná hmota má nejen velmi dobré hydroizolační vlastnosti, ale je rovněž výbornou izolací proti průniku radonu. Stěrka je mírně pružná, výborně přilne k jakémukoliv čistému povrchu, a proto se dobře hodí pro opravy teras a balkonů. Její výhodou je to, že ji lze použít jako finální úpravu zdí sklepních prostor, či rovnou na ni nanést maltu, nalepit keramický obklad a pod. Dalšími materiály, které nalézají stále širší uplatnění jsou podlahové hydroizolační vsypy, prodávané pod názvem Xypex DS1 nebo DENSOTOP XP. Druhý jmenovaný vsyp podstatně zvyšuje obrusovzdornost. Po zatření do zavadlého betonového povrchu podlahy vytvoří bariéru nejen proti vzlínající vodě, ale rovněž chrání beton proti úkapům různých chemických roztoků, uhlovodíků a podobně. Firma Betosan rovněž vyrábí relativně levné sanační omítky SANOFIX, tedy omítky, které vydýchávají vlhkost do prostoru. Odpařovací zóna těchto omítek se posune z povrchu do jejich hmoty, čímž nedochází k viditelným výkvětům solí. Povrch omítky zůstává stále suchý. Pro dlouhodobou bezchybnost funkce všech sanačních omítek je však nezbytné omezit dotaci vlhkosti na co nejmenší Pokusili jsme se Vám stručně představit některé výrobky ze sortimentu firem Betosan a Nekap. Pracovníci firmy Nekap se s Vámi rádi podělí o dlouholeté zkušenosti z oboru odvlhčování staveb. Firma poskytuje bezplatné konzultace v Praze 6, Thákurova 7 (stavební fakulta), kde má kanceláře.

* Práce spojené s provedením izolace nevyžadují žádnou zvláštní zručnost. (Stavebník si může koupit jenom materiál, nebo si jej objednat i s prací).

* Stavebník nepotřebuje žádnou speciální mechanizaci – pouze mrazničku a výkonnou vrtačku.

* Přesné dávkování je zabezpečeno aplikací zmrazených tablet.

* Freezteq je nehořlavý a bez zápachu,

* Stěny se ošetřují jen z jedné strany, stavebník může během izolačních prací dotčené prostory využívat.

* Práce je možné provádět postupně, po etapách. Vlhkuvzdomé pásy lze provádět nejenom horizontálně, ale i vertikálně nebo šikmo. Pomocí Freeztequ lze oddělit svisle promočenou část zdi od suché apod.

Jaké jsou hlavní výhody použití tohoto materiálu