U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Jak vtipně darovat peníze?

Kategorie: Inspirace | Autor: iva

Možností je celá řada, inspirovat se můžete v právě vycházející knížce Radky Křivánkové Ozdobné balení dárků – 3. díl, kterou vydalo Sdružení MAC. Je rozdělena do tří částí: Jak vyrobit krabičky (například ve tvaru hvězdy nebo vánočního stromečku), Jak vtipně darovat peníze a Jak zabalit nebalitelné – třeba květinu v květináči, pánev, tenisovou raketu apod.

Najdete tu na padesát podrobných návodů s kresbami a fotografiemi. Přinášíme pár ukázek.

Obal z bankovek

Na průhledný celofán rozložíme větší množství bankovek, aby se zcela překrývaly, ale nepřesahovaly přes celofán. Do tohoto dvojitého obalu zabalíme například bonboniéru. Převážeme stuhou a ozdobíme mašlí.

Ruličky

Bankovku zasuneme do papírové kapsy, přilepené na ozdobně tvarovaném ručním papíru. Vše navineme na dřevěnou tyčku, obalenou ve zlatém papíru. Nakonec svitek převážeme zlatou stužkou.

Jmenovka

K zabalenému dárku přivážeme jmenovku s vloženou bankovkou. Tu přeložíme na třetinu, z kartonu ustřihneme o trochu větší obdélník, na jedné straně sestřižený do špičky. V rozích šikmo prořízneme, do otvorů zasuneme bankovku. Z rubu můžeme napsat přání.

Košíček s bonbóny

Bankovky navineme na ruličky z kartonu, zabalíme do průhledného celofánu a okraje převážeme stužkou. Společně s bonbóny, také v celofánu, naaranžujeme do košíčku.

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO ARCHIV

Jak vtipně darovat peníze?