U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Jak ušetřit při výstavbě z POROTHERMU

Kategorie: | Autor:

VÝSTAVBA RODINNÉHO DOMU OBVYKLE ZNAMENÁ CELOŽIVOTNÍ INVESTICI A PRO VĚTŠINU Z NÁS NÁSLEDNĚ I DLOUHODOBÉ SPLÁCENÍ STAVEBNÍHO ÚVĚRU, NEBO HYPOTÉKY. O TO VÍCE JE NUTNÉ SE ZAJÍMAT O TO, ABYCHOM SVOJE PENÍZE INVESTOVALI ROZUMNĚ A ZÁROVEŇ ZÍSKALI CO NEJLEPŠÍ BYDLENÍ. DOMY Z CIHEL PŘITOM PATŘÍ K NEJOBLÍBENĚJŠÍM TYPŮM STAVEB.

Moderní technologie dokáží výstavbu zrychlit a zjednodušit, služby firem ji zase usnadní či zlevní. Proč toho nevyužít. Díky spojení obojího může stavebník získat kvalitní bydlení za slušnou cenu. A co se na trhu nabízí? Několik možností pro ty, kteří budou stavět z POROTHERMU, přiblížil ing. Petr Veleba ze společnosti Wienerberger.

VYBERTE SI SPRÁVNÉ CIHLY Při výběru materiálu neberte v potaz cenu cihel, ale to, co od bydlení očekáváte. „Sledujte náklady, které budete v novém domě pravidelně vydávat za vytápění. Dobrou pomůckou může být POROmetr, který naleznete na www.porometr.cz, a s jehož pomocí okamžitě zjistíte, kolik tepla „uteče“ zdmi a jakou částku „protopíte“ stěnami,“ vysvětluje ing. Veleba. „Menu“ na PORO metru nabízí přehled hodnot všech cihel POROTHERM vhodných pro výstavbu obvodového zdiva, takže můžete získat celkové srovnání energetické náročnosti domů postavených z různých druhů cihel.

RYCHLE, JEDNODUŠE A SAMI Zvažte možnost postavit si svoje bydlení svépomocí. Pokud se rozhodnete pro technologii POROTHERM Profi DRYFIX System, můžete hrubou stavbu na již hotové základové desce zvládnout do týdne. Při zdění touto technologií už navíc nepotřebujete míchačku, protože cihly se k sobě spojují speciální PURpěnou. Samotné zdění je velmi snadné. Speciální dózy s pěnou dostanete v odpovídajícím množství zdarma při nákupu broušených cihel POROTHERM Profi DRYFIX. Při použití této technologie je zdivo velmi rychle pevné a zůstává suché. Můžete zdít i v zimě v mrazu, a to až do teploty -5 °C.

NEKUPUJTE, PŮJČTE SI!

Pokud jste se rozhodli pro výstavbu domu z broušených cihel POROTHERM Profi, pomůcky pro zdění nemusíte kupovat, ale lze si je zapůjčit. Zakládací a nivelační soupravu a také nanášecí válec pro zdění na tenkou spáru pořídíte ve více než stovce prodejen stavebnin, které díky spolupráci s firmou Wienerberger nyní fungují i jako půjčovny. Jejich seznam naleznete na www.porotherm.cz/kontakty.

ZDARMA SI POZVĚTE ODBORNÍKA Jestliže budete sami stavět technologií POROTHERM Profi DRYFIX System, pozvěte si na svoji stavbu odborníka, který vám zdarma pomůže se založením první řady cihel a vysvětlí další postup zdicích prací. Tuto pomoc si můžete vyžádat na www.porotherm.cz/zakladani. Petr Veleba dále doplňuje: „V rámci služby zajistí společnost Wienerberger příjezd odborného stavebního technika a jeho pomoc v délce maximálně do pěti pracovních hodin. Služba v hodnotě 7 000 Kč je k dispozici bezplatně.“ NECHTE SI PORADIT!

Využijte všech možností nechat si poradit od odborníků. Obraťte se svými dotazy na technické poradce společnosti Wienerberger, spojení na ně naleznete na www.porotherm.cz/kontakty. Rádi vám poradí nejen ohledně stavby, ale třeba i rekonstrukce, obložení domu lícovými cihlami nebo provedením chodníků a příjezdových cest z keramické dlažby. Dobrou příležitost ke konzultacím poskytují také různé stavební výstavy a veletrhy. Například na stavebním veletrhu v Brně od 13. 4. 2010 bude možné kromě poradenství zhlédnout i ukázky zdění bez malty.

Více informací získáte na zákaznické lince 844 111 123 nebo na www.porotherm.cz.

Popisy k obrázkům

Projekt rodinného domu Ing. arch. Jana Tesaře získal Hlavní cenu v soutěži POROTHERM DŮM 2009.

Jak ušetřit při výstavbě z POROTHERMU