Husqvarna 435 zvítězila v testu motorových pil

Nezávislá organizace dTest otestovala řetězové motorové pily a výsledky představila v zářijovém čísle svého časopisu. Vítězem testu se stala pila Husqvarna 435. Tradiční švédskou kvalitu 2. místem podtrhla pila značky McCulloch, která rovněž spadá do skupiny Husqvarna.

 

Vítězný model Husqvarna 435 se vyznačuje vysokým výkonem a maximální efektivitou. Podle hodnotitelů dTestu je navíc další předností pily nízká spotřeba paliva. Spotřeba pily Husqvarna 435 byla při padesáti říznutích až třikrát nižší, než u rovněž hodnocených pil značek Stihl nebo Oleo-Mac od společnosti Mountfield. Ekonomický provoz pily Husqvarna 435 zaručuje speciálně vyvinutý motor X-Torq, který vedle nízké spotřeby zajišťuje až o 75 % nižší emise. Bez problémů tedy splní i ty nejpřísnější světové předpisy o ochraně životního prostředí. Životnost motoru prodlužuje odstředivý systém čištění Air Injection, který odstraňuje prach a nečistoty ze vzduchu dříve, než se dostanou k vzduchovému filtru. Kromě vyšší odolnosti je toto řešení zárukou i delších intervalů mezi čištěními filtru.

Husqvarna 435 je vybavena propracovaným systémem antivibračních tlumičů, které efektivně absorbují vibrace a tím šetří ruce a paže. Zvýšený komfort při práci s pilou poskytuje měkká výplň asymetrické rukojeti a ergonomicky tvarovaná plynová páčka. Jmenovitý výkon pily Husqvarna 435 je 1,6 kW, maximální počet otáček za minutu je 9 000, pila bez lišty a řetězu váží 4,2 Kg.

 

Tradiční výrobce řetězových pil

 

dTest je nezisková organizace, která od roku 1992 sleduje kvalitu zboží na trhu. Připravuje nezávislé testy výrobků, jejichž výběr je založen na důkladné analýze trhu, spotřebitelského chování a preferencí spotřebitelů, čímž je zajištěna objektivita výběru. Testování probíhá v akreditovaných laboratořích a zkušebnách v České republice i v zahraničí. Organizace nepublikuje žádnou reklamu, vydává pouze objektivní výsledky a hodnocení. Její testy uznává a podporuje Evropská komise.

www.kasumex.cz/nahradni-dily-pro-husqvarna

TEXT: REDAKCE
FOTO: HUSQVARNA

 

Uložit

Husqvarna 435 zvítězila v testu motorových pil