U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Jak si vybrat stavební firmu

Kategorie: Zvláštní nabídka – září 2002 | Autor:

Pro dřevostavbu je důležitá především kvalita provedení, takže velmi záleží na výběru stavební firmy…

* Vyberte si raději firmu, která má již některé stavby za sebou a vlastní všechny potřebné statické a požární certifikáty ze zkušebny a potvrzení o hygienické nezávadnosti od hlavního hygienika. Doporučuje se také energetický audit.

* Dobrým doporučením je i členství firmy v oborových sdruženích u nás nebo v zahraničí.

* Navštivte co nejvíce vzorových domů, ptejte se zástupců firmy na všechno možné, případně se zajímejte o adresy a zkušenosti těch, kteří si již tento nebo podobný dům od firmy nechali postavit.

* Ve firemní nabídce a především v návrhu smlouvy pozorně sledujte, co znamená deklarovaný “standard” a při nabídce “na klíč” požadujte přesný výpis položek. Nesrovnalosti si nechte vysvětlit a žádejte písemné upřesnění.

* Sledujte, jaké jsou reakce zástupců firmy na individuální přání – například na požadavek subdodávky spodní stavby, úpravy okolí domu a stavby plotu, nebo na možnost vyřízení hypotéky a stavebního povolení, a to v přijatelných cenách.

* Porovnávejte ceny nejen s konkurencí, ale ověřte si, co fima za cenu skutečně nabízí: jestli je tam zahrnuta doprava konstrukcí na místo stavby, pronájem jeřábu, příprava spodní stavby, vybavení kuchyně doplňky, úpravy povrchů, stavba schodiště, montáž oken a dveří, střešní okna, rolety a žaluzie a podobně.

* Důležitá je kvalita a rozsah záručního servisu. Termín záruky konstrukcí však musí být maximálně v termínu záruky pro jednotlivé materiály, což by mělo být přesně uvedeno ve smlouvě.

* Platit byste měli podle postupu stavby a záloha by měla být co nejnižší. Nejlépe, když jsou peníze uloženy v bance a vyplaceny až po skončení a převzetí příslušné etapy stavby.

Jak si vybrat stavební firmu