Jak na opravy bazénových a jezírkových fólií

Rubrika: Market

Jezírka a bazény, které jsou vyložené vnitřní plastovou fólií, jsou velmi rozšířené a oblíbené. Použité fólie však po letech křehnou. Změny teplot, působení UV záření a další vlivy počasí na nich vykonají své. Praskají, trhají se… Při čištění často dojde i k jejich protržení. Voda pak z jezírka nebo bazénu uniká, musíme ji dopouštět. Prostě starosti, které je nutné vyřešit.

Oprava výměnou je až to poslední, nejradikálnější řešení, které je třeba zvolit při komplexním poškození fólie. Nemá smysl opravovat již téměř rozpadlou fólii. Pokud se však jedná o  drobná poškození, můžeme se pustit do  jejich opravy. Hned na úvod je třeba upozornit, že nejrozšířenější bazénové a  jezírkové fólie jsou dvou typů. Jedna z PVC, druhá z PE (polyetylenu). Tu z PE lze opravit pouze tzv. svařováním – pro své vlastnosti ji nelze lepit. Naopak tu z PVC můžeme bez problémů lepit, záplatovat.

Poškodit se mohou nejen stěny bazénu či jezírka, ale i jejich dno nebo třeba zakrývací plachta.

Tip

Pokud se nám poškodí fólie pod vodou, není to problém, lze ji také opravit. Pouze musíme zvolit odlišný postup lepení. Pracujeme však se stejným lepidlem BISON VINYL PLASTIC a se záplatou. Lepidlo naneseme pouze na záplatu, nečekáme na odpaření rozpouštědla, ponoříme ji pod vodu a přiložíme na poškozené místo. Netlačíme. Pouze ji na tomto místě uhladíme. Tlak vody pohodlně záplatu udrží na opravovaném místě. Oprava je hotová.

 

 

 

www.lepidla.cz

Komerční prezentace

 

Uložit

Jak na opravy bazénových a jezírkových fólií