Jak dobře ochránit chatu před blížící se zimou?  

Rubrika: Market

Uklidit zahradní nábytek, zavřít okenice, zamknout vstupní branky. To a mnoho dalšího je spojeno s blížící se zimou, která nás na pár měsíců oddělí od oblíbených chat a chalup. Jak ale pořádně zabezpečit svůj majetek, abyste nebyli po zimním návratu nepříjemně překvapeni?  

S chladným počasím se do chat a chalup začínají stahovat různí škůdci. Abyste jejich řádění předešli, přesvědčte se, že máte dobře utěsněná okna, prahy a volné prostory pod střechou. Nezapomeňte také odvézt všechny potraviny, které by se mohly v době vaší nepřítomnosti zkazit.

Zazimované chaty jsou bohužel lákadlem i pro různé nenechavce a zloděje. Kromě mechanických zábran, bytelných dveří nebo mříží jsou vhodnou volbou i fotopasti. A jak vlastně fungují? Nenápadní pomocníci jsou v pohotovosti za světla i tmy a při sebemenším náznaku pohybu před objektivem automaticky zvíře či člověka vyfotí.

Snímky pořízené ze starších fotopastí je nutné vyzvednout osobně v zařízení na SD kartě. Modernější fotopasti ale už umožňují sledovat dění zorného pole kamery téměř v přímém přenosu, a to díky předplacené SIM kartě. Má to ovšem jeden háček – nezapomenout si na SIM kartu dobít kredit. I to má teď ale řešení. Díky novému ročnímu datovému připojení od O2 to už nebudete muset řešit.

Stačí si pořídit buď 15 GB nebo 50 GB SIM kartu prostřednictvím našeho partnera Bunaty přes info@bunaty.cz. Po aktivaci nemusíte nic dalšího řešit, zařízení je připojené po celý rok bez starostí, data čerpáte průběžně a bez omezení. Pokud si navíc přesměrujete informační SMS zprávy na svůj mobil, budete mít neustálý přehled o spotřebovaných datech. To vše bez závazků a registrace. Obě SIM karty s ročním datovým připojením od O2 jsou vhodné taky pro kamery, čidla či podobná bezpečnostní zařízení. Vy tak můžete zůstat v klidu a mít neustálý přehled o tom, co se s vaším majetkem děje.

Komerční prezentace

Jak dobře ochránit chatu před blížící se zimou?