Hry pro malé i větší děti

Oblíbeným dárkem pro děti jsou společenské hry. Děti se při nich nejen pobaví, ale nenásilně se učí novým věcem,  trénují postřeh, logické uvažování, rozvíjejí  svou motoriku.
Dosud byly na trhu hry pro děti až od tří let. Společnost ALBI ale myslela již na batolata a připravila pro ně hru Hoď si & Hraj. Maminky ji mohou koupit pod stromeček už rok a půl starým dětem.

 

 

Hra pro batolata Hoď si & hraj

 

Hoď si & hraj – Moje první hra“ je první hra vytvořená speciálně pro batolata. Stačí jen hodit velkou šestibarevnou plyšovou kostkou a vybrat jednu ze 48 karet, na které najdete znázorněný úkol. Ten pak musí dítě s vaší pomocí a vysvětlením splnit. Ať už to bude zamávání, vyjádření hlasu nějakého zvířátka či jen lokomotivy!

Tato hra pomáhá udržovat neustálý kontakt rodičů s dětmi, rozvíjí jejich sebevědomí, podporuje jejich kreativitu, aktivní hraní a rozvoj hrubé motoriky. Děti se naučí rozeznávat barvy, vnímat okolní svět pomocí poutavých ilustrací na jednotlivých kartách. Hraním této hry povzbudíte rozvoj dítěte, ale hlavně si společně užijete spoustu zábavy. ‘
Hra stojí 449 Kč a koupíte ji v prodejnách ALBI a u všech dobrých prodejců her a hraček, nebo si ji můžete objednat na e-shopu www.modernihry.cz.

 

Hra pro školáky Slabiky v dominu

Něco pro předškoláky a školáčky
„Slabiky v Dominu“ – tak se jmenuje nová vzdělávací hra od firmy Alexander ze série her “Sova Moudrá hlava”. Ve hře se přikládají kostičky se slabikami tak, aby vznikla dvojslabičná slova. Hráči si procvičují svůj postřeh, reflex, tvorbu slov a v neposlední řadě se také naučí jejich psaní. Hra zaručuje užitečnou a vzrušující zábavu pro celou rodinu a současně může být dobrou pomůckou pro terapeuty, logopedy a učitele. Pro děti od šesti let. Cena 230 Kč.
„Klíč a nauč se víc“ je další naučná hra pro 2 až 3 hráče od pěti let, která spojuje vzrušující zábavu s procvičováním postřehu a paměti, spolu se cvičením přiřazování těch správných tvarů k sobě. Při hře si děti také procvičí zručnost, manuální přesnost a analytické myšlení. O co jde? Vyhraj co nejvíce žetonů a staň se Pánem Klíčů! Otáčej karty, pamatuj si barvy nebo tvary a co nejrychleji navlékej správné klíče na šňůrku nebo otoč ve správném zámku. Za každé otočení klíčů v dírkách získáváš žetony. Hra má 2 rozdílné varianty hry (barvy-tvary) a koupíte ji za 199 Kč.

 

 

Hra pro děti od pěti let Klíč a nauč se víc

 

 

A proč zrovna tyto hry? Sova byla vždy považována za symbol moudrosti. Máte-li zájem o správný rozvoj duševních i motorických schopností vašich dětí, pak tedy hledejte na deskových a společenských hrách značku “Sova Moudrá hlava”. Hry s tímto označením rozvíjejí zručnost, logiku, postřeh, vkus a další rozumové i pohybové schopnosti.
Prodejní místa obou her: prodejny DRÁČIK, POMPO, BAMBULE, WIKY nebo na WWW.PEXIK.CZ.

 

Hra Supermatematik zdokonalí děti v počtech

Supermatematikem již v první třídě
Je to hra pro všechny děti, které nechtějí jen tak nudně sedět nad papírem s tužkou při učení a opakovat si donekonečna odčítání a sčítání. Chceš být Supermatematik? Čím vícekrát si zahraješ tuto hru, tím budeš v počítání lepší!
Jak na to? Skládej se soupeři početní příklad tak, abys došel k výsledku, který je na vylosované kartě. Ze sáčku si postupně vylosuješ čísla a matematická znaménka. Tvým úkolem je co nejrychleji složit matematický příklad, jehož výsledkem je jedno z čísel, které je zobrazeno na obrácené kartě. Vítězem je ten, kdo složí nejvíce správných příkladů.
Hra „Supermatematik“ je nabita emocemi, vyžaduje trochu přemýšlení a ještě tě zdokonalí v počítání. Naučíš se sčítat, odčítat, násobit i dělit a zažiješ při tom spoustu zábavy! Hra je určena pro 2 až 4 hráče od sedmi let. Balení obsahuje: kostičky s čísly – 72 kusů, kostičky se znaménky – 36 kusů, karty s čísly – 55 kusů, sáček, přesýpací hodiny, český a slovenský návod.
Prodejní místa: DRÁČIK, POMPO, BAMBULE, WIKY nebo na WWW.PEXIK.CZ, cena 250 Kč.
www.albi.cz, www.pexi.cz,www.alexander-hry.cz

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

 

Hry pro malé i větší děti