U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

DOKONALÁ, PŘESNÁ A BEZPEČNÁ MONTÁŽ

Kategorie: Stavba | Autor:

NOVÉ MATERIÁLY PRO STAVBU I RENOVACE 4.

Řada Makroflexů, PU pěn na upevňování a lepení různých součástí a prvků konstrukcí, má dva zajímavé přírůstky.

Nízkoexpanzní montážní pěna Makroflex se uplatní tam, kde je nutný nižší tlak a vyšší hustota vytvrzující se pěny. Používá se na těsnění, vyplňování, izolování, lepení a montování pomocí montážních pistolí. Po aplikaci má nižší expanzi a vyšší vydatnost než běžné PU pěny – vypění až na 45 litrů a přitom tlak ve spáře se pohybuje do 30 % objemu. To se obzvlášť uplatňuje při montáži okenních rámů a dveřních zárubní. Má zvukově a tepelně izolační vlastnosti.

   Pěna dokonale přilne k většině stavebních materiálů. Ke zdivu při montáži architektonických prvků nebo při jeho opravách, při těsnění průchodů potrubí a vyplňování dutin, ale i při opravách prasklin a děr či izolace van, sprchových koutů a dotěsňování střešních tašek. Odolává plísním a vodě a dá se přetírat. Díky rychlé a jednoduché manipulaci pěnu jistě využijí i kutilové.

   Vysokoobjemová pěna Makroflex umožňuje získat dokonce až 65 litrů pěny z jediného balení s obsahem 750 ml! Je na trhu ve dvou variantách – v trubičkové a v pistolové s úpravou ventilové části pro tento způsob práce. Aplikace pistolí zaručuje přesné dávkování (a tím i úsporu materiálu) a možnost pohodlnějšího použití pěny v méně dostupných prostorách. Speciální trubička zase umožňuje jednodušší aplikaci, nižší expanzi a lepší parametry PU pěny po vytvrzení. Lze ji řezat, natírat atd. Pěna je zdravotně nezávadná a odolává téměř všem běžným chemikáliím. Utěsněné spoje je však třeba chránit před přímým slunečním zářením např. nátěrem, zalištováním nebo přetmelením. Ani tento nový výrobek firmy Henkel nepoškozuje ozónovou vrstvu.

Nízkoexpanzní polyuretanová pěna Makroflex se šroubovacím systémem fixace na aplikační pistoli v balení o objemu 750 ml i vysokoobjemová polyuretanová pěna Makroflex (o stejném objemu) se prodávají v síti hobbymarketů a prodejnách s lepidly a tmely. Nízkoexpanzní pěna za 179 Kč, vysokoobjemová za 195 Kč, vysokoobjemová pěna v pistolové úpravě 215 Kč (jde o ceny doporučené).

Popisy k obrázkům

DOKONALÁ, PŘESNÁ A BEZPEČNÁ MONTÁŽ