Dětský pokoj mezi trámy

V podkrovním dětském pokoji můžeme určitá negativa – šikmé stěny, trámovou konstrukci – povýšit na pozitiva a při zařizování je vtipně využít.

Pod šikmou stěnu bez problémů postavíme postel, tady nízká výška vadit nebude, naopak dodá místu určitou intimitu. Ani s nízkými skříňkami si nemusíme dělat starosti, určitě se sem vejdou. A pracovní stolek jakbysmet. Jen umístění skříně vyžaduje vyšší stěnu, ale i ta se v podkroví najde. Klasického úložného nábytku ale není potřeba tolik, jeho funkci zastanou i zásuvky nebo boxy pod postelí, drobnosti se vejdou do barevných papírových krabic, do košů i textilních pytlů.

I sezení se dá zajímavě vyřešit. Děti nevyžadují – s výjimkou práce u pracovního stolu – klasické židle. Dobře je v jejich podkrovním království nahradí sedací vaky, které si každý vytvaruje podle momentální potřeby, děti uvítají i závěsná textilní křesla i nízké sedáky v podobě různého ovoce či plátů dřeva nebo zajímavě potištěné sedačky z papírového kartónu.

Trámová konstrukce se přímo nabízí, abychom na ni něco zavěsili – houpací síť či křeslo, pomůcky na cvičení, textilní úložné boxy nebo kapsy…

 

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Vladimír Hájek a archiv firem


Pro radost


Carton Cajon, česká novinka, je originální sedačkou a hudebním nástrojem v jednom. Sedací buben je vyroben ze speciálního znělého a pevného kartónu, který je potištěn různými designy. Nosnost 150 kg, cena 1 180 Kč.


Pod šikmou stěnu se vejde postel i pracovní stůl

Přidáním zásuvky pod lavici Stuva získáme úložný prostor. 800 a 690 Kč (IKEA)

Textilní zásuvky pod postelí jsou ideální na ukládání hraček (IKEA)

Závěsný sedák Ekorre s nafukovací výplní snadno upevníme na trámovou konstrukci. 799 Kč (IKEA)

 

Uložit

Dětský pokoj mezi trámy