U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

CVIČÍME S ANDULKOU

Kategorie: Volný čas | Autor:

Léto je báječným časem nejen pro zvelebovaní našeho víkendového obydlí a zahrádky, ale samozřejmě i pro mnohé sportovní aktivity. Protože mnozí netrénujeme celoročně, vracíme se z výletů na kolech, z volejbalu, anebo třeba i z dlouhé procházky poněkud unavení. Chvilka relaxačního cvičení může přijít vhod.

Z cyklistické túry máme ohnutá záda a nohy mají tendenci se stále ohýbat do pravého úhlu. Ulehněte na zem, volně rozpažte a přeložte napjatou pravou nohu přes levou nejdál, kam se to podaří. Zopakujte 5x a vyměňte nohy.

Při volejbalu jste vyskakovali a napínali se, aby míč neskončil v autu, a tak se zkusíme trochu “hrbit”. Postavte se zpříma a opřete se o opěradlo židle. Pak povolte kolena i záda a několikrát zapérujte. Opakujte, až vás to omrzí.

Jestliže máte sedavé zaměstnání, možná vás po pěší túře pěkně bolí nohy a záda jako by se vám sesedla dolů do kostrče. Nic vám neuleví lépe než tento cvik. Poklekněte na měkkou podložku, nejprve s trupem vzpřímeným. Pak zvolna usedněte na paty, ruce připažené. V další fázi se sklopte dopředu na zem, paže napněte kupředu a několikrát neuspěchaně zapérujte. A zase zpět do kleku. Počet závisí na vaší únavě, ale 3x se dá cvik rozhodně zvládnout.

CVIČÍME S ANDULKOU