Co patří ke stolování

Rubrika: Zahrada

Letní stolování na zahradě vám zpříjemní a usnadní správně vybrané stolní náčiní a doplňky.

Pro zahradní stolování si pořídíme odolnější silnostěnný porcelán nebo keramiku

Praktický porcelán

Při přenášení a manipulaci může křehkému nádobí občas hrozit újma. Vzácný porcelán proto necháme raději doma a pro zahradní stolování si pořídíme odolnější silno-stěnný porcelán nebo keramiku. (Anglická sezóna)

Zábavné fondue

Venkovní stolování si můžeme zpestřit přípravou fondue. Rozhodnout se můžeme pro sýrové, masové nebo čokoládové. Na zahradě nebude tolik vadit, když někomu bude z vidličky trochu ukapávat. (Staub)

Nosič na sklenice

Nápojové sklenice bezpečně dopravíme z kuchyně na zahradu v drátěném nosiči

Nápojové sklenice bezpečně dopravíme z kuchyně na zahradu v drátěném nosiči. Vejde se do něj šest velkých sklenic. Nosič může posloužit i jako držák na vázičky a svícny. (Bella Rose)

Ochrana před hmyzem

Dobroty na stole nelákají jen nás, ale i hmyz. Na zakrytí talířů a nápojů jsou proto praktické lehké poklopy. Poklop Patio z jemné drátěné síťky zdobený háčkovanou krajkou je ve dvou velikostech, nižší široký a vysoký
užší. (Almara shop)

Šikovný podnos

Na přenášení nádobí z kuchyně na zahradu můžeme použít velký podnos

Na přenášení nádobí z kuchyně na zahradu můžeme použít velký podnos, nebo menší rozdělený na několik přihrádek, v nichž budou příbory, lahve, misky a další věci bezpečně uloženy bez hrozby převrácení. (Apropos)

Nápojový džbán

V horkém létě je k pití vhodná čistá voda, jen lehce ochucená například citronem. V našem vybavení by proto neměl chybět větší skleněný džbán, nebo širší skleněná nádoba, doplněná naběračkou.

Pestrý textil

Zahradní stůl oživíme barevným ubrusem nebo prostíráním

Zahradní stůl oživíme barevným ubrusem nebo prostíráním. Doplnit ho můžeme ve stejné barevnosti a dekoru i textilním košíkem na pečivo. Vedle žluté je na výběr tyrkysová, červená a fialová. (IKEA)

www.anglickasezona.cz, www.bellarose.cz, www.almara-shop.cz, www.apropos-shop.cz, www.ikea.cz, www.pottenpannen.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Co patří ke stolování

Co patří ke stolování