Čistý a krásný bazén

Bazén na zahradě nabídne v létě příjemné osvěžení celé rodině. Především děti potěší vtipné samolepky do bazénu. Pro čirou a nezávadnou vodu jsou zas na trhu různé dezinfekční přípravky.

 

 

Samolepky do bazénu
Novinkou na trhu jsou samolepky pro bazény a vany určené pro lepení pod vodou. Samolepky jsou extrémně přilnavé, technologie UV tisku jim zaručuje barevnou stálost a díky plastové fólii jsou vysoce odolné proti poškrábání nebo bazénové chemii. Na výběr je ze 103 motivů, např. Nemo, želva, kosatka, ponorka či potápěč. Cena se pohybuje od 126 do 3 600 korun. Prodává Albixon.

 

Bezchlorová dezinfekce
Bezchlorové přípravky jsou bez zápachu a jakéhokoliv rizika pro lidský organismus. Citlivým lidem, především dětem, může totiž chlorovaná voda podráždit oči a pokožku, ženám způsobit kvasinkové infekce. K bezchlorovým přípravkům patří například GUAa POOL, dezinfekce bazénů a vířivek pracující na bázi polymerů. Přípravek je šetrný i k vlasům, plavkám a nafukovacím lehátkům.
Koupit můžete sadu bazénové chemie GUAa POOL, určenou pro dezinfekci venkovních i zastřešených bazénů, s filtrací i bez filtrace – pro malé bazény do 20mᵌ za 1 199 Kč, sadu pro bazény nad 20mᵌ za 1 489 Kč. Pro dětské a menší bazény je určen GUAa-POOL Junior 1l za 249 Kč a 3l za 699 Kč. GUAa-POOL Shock 1l se používá pro šokovou dezinfekci vody při uvedení bazénu do provozu nebo při extrémních podmínkách provozu (vysoké teploty vody, velký počet koupajících, klimatické podmínky, výskyt řas). Stojí 489 Kč. Vyrábí Guapex, koupíte na e-shopu a ve vybraných specializovaných obchodech.

 

Chlorová dezinfekce
Moderní chlorový víceúčelový přípravek Laguna tablety 6v1 je určen pro celosezónní průběžnou údržbu vody ve všech typech bazénů. Likviduje bakterie a řasy, zabraňuje jejich růstu, umožňuje vyvločkování nečistot, stabilizuje aktivní chlor tvrdost vody, projasňuje a tím zlepšuje efektivitu filtrace. Koupíte v balení 1,6 kg za 457 Kč v řetězcích hobbymarketů.
Před prvním použitím přípravku vždy upravte hodnotu pH na 6,8–7,6, proveďte počáteční šokovou dezinfekci vody rychlorozpustným chlorovým přípravkem Laguna chlor šok nebo Laguna modrý šíp. Obsah aktivního chloru je nutné udržovat v rozmezí 0,3–0,8 mg/l 6,8–7,6. Obsah chloru a hodnotu pH kontrolujte 1x týdně pomocí testerů (Laguna tester 4v1 nebo Laguna tester pH/chlor). Přípravky Laguna vyrábí Stachema CZ.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM STACHEMA, ALBIXON, GUAPEX

Čistý a krásný bazén