Akumulátor pro osm typů nářadí

Jednoduše „přehodit“ baterii z vrtačky do vrtacího kladiva nebo pily umožňuje nová řada aku nářadí Fieldmann ONE BATTERY FOR ALL s napěťovou třídou 18 V. Jediná výkonná lithium-iontová baterie může být zdrojem energie až pro osm různých typů nářadí z této řady – akumulátorovou vrtačku, vrtací kladivo, kotoučovou a přímočarou pilu, úhlovou brusku, multifunkční nářadí a LED svítilnu. Cenově zvýhodněný startovací set zahrnuje aku vrtačku, Li-Ion akumulátor a rychlonabíječku.

 

 

Díky aku technologii je možné nářadí z této řady využívat doslova kdekoliv a kdykoliv, třeba ve sklepě, kde není zásuvka, ve výšce, kde by kabel překážel při práci nebo úplně mimo domov, třeba na cestách nebo na zahradě. Aku napájení ušetří čas i bytě – kvůli připevnění jedné konzole na záclonu nemusíte hned natahovat prodlužovací kabel – aku vrtačka, případně aku vrtací kladivo, je na tuto práci ideální.

 

 

Existuje možnost výběru ze dvou variant baterie (18 V/1,3 nebo 2 Ah), kterou lze zakoupit v rámci startovacího setu s vrtačkou nebo samostatně. Po použití nářadí se baterie jednoduše odloží do rychlonabíječky. Tato nabíječka nabije akumulátor na plnou kapacitu již přibližně během hodiny, což je čas tak akorát na přestávku při práci a klidné vypití kávy. Baterie pomocí indikátoru se světelnou signalizací průběžně informuje o stavu nabíjení.

 

Vrtačka je základ
Aku vrtačka je univerzálním a všestranným pomocníkem, který tvoří základ výbavy každého kutila. Proto je také spolu s baterií a nabíječkou součástí zvýhodněného startovacího setu aku nářadí 18 V a základem celé řady ONE BATTERY FOR ALL. Lehká, praktická aku vrtačka Fieldmann FDUV 50101 je vhodná i pro náročnější šroubování a vrtání, disponuje totiž optimální výkonností, možností volby dvou rychlostí, příklepem i zvláštním módem pro vrtání bez příklepu. S jeho pomocí lze vrtat i tvrdší materiály. Aku vrtačka je vybavena rychloupínacím sklíčidlem až 13 mm s brzdou, které vám umožní rychlou a jednoduchou výměnu vrtáků nebo šroubovacích nástavců jednou rukou. Aku vrtačka FDUV 50101 umožňuje nastavení až devatenácti krouticích momentů, tj. síly dotahování, což zajistí správný odpor a nedovolí stržení šroubu. Maximální krouticí moment je 35 Nm. Standardem je změna směru, plynulá regulace otáček, přepěťová ochrana přístroje a integrovaná pracovní svítilna, která zlepšuje viditelnost na vrtané místo. Hmotnost aku vrtačky včetně baterie je 1,5 kg.
Doporučená cena startovacího setu Fieldmann FDUV 50100 (aku vrtačka, baterie 1,3 Ah, rychlonabíječka) je 1999 korun, aku vrtačka Fieldmann FDUV 50101 (bez baterie, bez nabíječky) stojí 999 korun.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: FIELDMANN

 

Akumulátor pro osm typů nářadí