Chystáte se malovat? Zkuste kouzla s válečkem

Ani na chalupě nemusejí mít stěny pouze bílou barvu. I zde je prostor pro nápaditost, kreativitu a fantazii. Upravit si stěnu podle svého můžete nyní za pomoci 3D úprav. Pohrajte si s akcenty v různých tvarech a barvách. Možností je hned několik.

 

Stěny s 3D efektem (Hornbach)

 

Kouzla s válečkem
Mohlo by se zdát, že malování stěn válečkem již dávno odzvonilo, avšak opak je pravdou. Zkuste na stěnu nanést tónovaný penetrační nátěr, po zaschnutí nalepte krepovou pásku, naneste válečkovou omítku a ještě za vlhka lepicí pásku sejměte. Netradiční vzhled, který vznikne, vás zajisté mile překvapí. Tvarům a barvám se meze nekladou.

 

Lomené krémové odstíny (Primalex)

 

Staronové prostředí
Efektní akcent v místnosti vytvoříte i díky vysoce moderní úpravě Vintage. Nástěnnou dekoraci vytvoříte z prken natřených speciální lazurou loft finish, která je k dostání ve všech hobbymarketech Hornbach. V konečném kroku pouze stačí lazuru jemně stáhnout nerezovým (benátským) hladítkem a výsledek je na světě.

 

Válečkovaná omítka pro strukturální efekty (Hornbach)

 

Přírodní odstíny
Ve venkovských objektech také dobře vyzní letošní trendové odstíny, jako je například Měsíční šeď, Oblázkově hnědá a Béžový kašmír a řada jemných pastelových odstínů, Primalex plus. Barevná škála je širší o bílou kávu v podobě odstínu Latte. Kolekce tradičně vycházejí z požadavků českých zákazníků a specifik bydlení u nás. Tyto odstíny patří z velké části mezi škálu neutrálních, které jsou sázkou na jistotu: Světlé dodají interiéru potřebný klid a pocit harmonie, tmavé upoutají pozornost a působí originálně až dramaticky a všechny se dobře kombinují s barevnými akcenty vybavení.
Potřebné barvy a pomůcky koupíte ve specializovaných malířských centrech, v prodejnách barev a laků, ale také v obchodních řetězcích, například v OBI.

 
TEXT: REDAKCE
FOTO: HORNBACH, PRIMALEX, DULUX

 

Chystáte se malovat? Zkuste kouzla s válečkem