Abychom vyjeli i při sněhu a námraze

Jsou malé a v povinné výbavě auta nejsou, přesto bez nich při sněžení či námraze na silnice nevyjedeme. Abychom viděli přes namrzlé či zasněžené čelní sklo nebo vysvobodili zapadaný vůz, potřebujeme škrabky, stěrky, košťátka a lopatky.

 

Bezpečné ježdění na sněhu vyžaduje očištění skel od námrazy

 

Teleskopický auto smeták
Hned tři úkoly zvládne teleskopický auto smeták Fieldmann 3 v 1 – násada je z jedné strany opatřena stěrkou a smetákem s PVC štětinami a na opačném konci je umístěna škrabka na led. Teleskopický auto smeták Fieldmann FZO 5013 lze vysunout až do sto dvaceti centimetrů, což ocení zejména majitelé větších vozidel, stejně tak i tři polohy, resp. úhly nastavení, které zaručí snadné odhrnutí sněhu i ve čtyřiceti pěti a devadesáti stupních.

 

 

Auto smeták funguje i jako škrabka
Auto smeták Fieldmann 2 v 1 kombinuje dvě funkce, z jedné strany škrabku a z druhé smeták s PVC štětinami. 60 cm dlouhá hliníková rukověť umožňuje pohodlné odmetení sněhu a seškrabání námrazy z oken. Hliníková trubka je použita pro zpevnění, obalena je změkčenou pěnou pro příjemnější uchopení.

 

Auto smeták

 

Ocelová skládací lopatka na sníh i záhony
Víceúčelová ocelová skládací lopatka Fieldmann FPL 4001 je dodávána i s přenosnou taškou, po složení měří jen 23,5 cm. Sama sice váží sotva kilogram, unese však až 23 kg sněhu, nebo třeba zeminy, po zimě ji totiž lze využít i jako motyčku na zahradě při rytí záhonů.

 

Ocelová lopatka

 

Hliníková skládací lopatka se hodí do auta i na zahradu
Hliníková skládací lopatka Fieldmann FPL 4002 se výborně uplatní při odstraňování sněhu z okolí automobilu. Je mimořádně lehká (0,6 kg) a lze ji nastavit do dvou délek rukojeti – 66 cm a 82 cm. Vybavena je bezpečnostními zámky proti samovolnému složení a pro lepší skladovatelnost lze násadu s úchopem zcela odpojit. Hliníková lopata s elokovaným povrchem zvládne při odklízení sněhu nabrat 15 kg, přitom je však díky rozměru 21 x 28 cm mimořádně skladná. Mnohé další využití najde tato lopatka u milovníků zimních sportů nebo třeba u zahrádkářů. Hodí se totiž i pro použití na zahradě či při kempování.

 

Hliníková lopatka


Auto škrabka má zuby na led

Auto škrabka je klasikou, ta od značky Fieldmann s označením FZO 5011 je z mrazuvzdorného plastu ABS, takže se v zimě nerozpadne, a díky pěnové rukojeti je příjemná na uchopení a nestudí. Zubatou stranou nejprve narušíte ledovou krustu na skle auta, aby následné škrabání námrazy hladkou stranou bylo snazší. Šířka záběru škrábání je 11,5 cm, délka celé škrabky 31,5 cm.

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: FIELDMANN

 

Abychom vyjeli i při sněhu a námraze