Chraňte svoje lyže

Rubrika: Hospodaření

Zimní sezóna přeje nejen milovníkům zimních sportů, ale také zlodějům lyží a snowboardů. Během jednoho roku tak lidé přicházejí o lyžařské vybavení za desítky milionu korun. Proto je pojištění proti krádeži investicí, která se může vyplatit. Kromě pojišťoven vám dnes lyže pojistí i některé obchody, ve kterých svou výbavu nakoupíte.

 

 

 

Pozor na zloděje
Pokud patříte mezi vášnivé lyžaře nebo snowboardisty a svoje vybavení necháváte stát pravidelně v držácích venku bez dozoru, riskujete, že jednoho dne sejdete svah po svých. „Přibližně dvě třetiny krádeží lyží připadne na horská střediska, kde zloději operují především v lyžárnách penzionů, lákadlem jsou i odložené lyže před restauracemi a stánky s občerstvením a boxy umístěné na střechách automobilů. Zbytek krádeží připadne na sklepy,“ uvádí Luděk Semrád ze společnosti Hervis.
Lehkomyslné lyžaře varuje i Jihočeská policie, která v loňském roce řešila 70 případů, kdy došlo ke krádeži lyžařského vybavení. „A to jak vloupáním do sklepů, bytů, tak  i motorových vozidel. Dále jsou v těchto údajích zahrnuty i případy odcizení vybavení u restaurací v lyžařských střediscích na Šumavě a ostatních místech, kde jsou svahy,“ upozorňuje mluvčí Krajského ředitelství Jihočeského kraje nprap. Bc. Milan Bajcura. Pachatelům nahrává právě neopatrnost při ostraze svých věcí a nezajištěných osobních věcí v domácnostech.

 

Pojištěním ušetříte desetitisíce
Na českém trhu je dnes pojištění lyží a snowboardů poměrně komplikovaný proces. Snadněji lze pojištění získat přímo v některých prodejnách se sportovním vybavením. „V letošním roce nabízíme při nákupu lyží i možnost pojištění v rámci služby skipass, které se vztahuje na lyže uložené v lyžárnách, ale i ve střešních boxech,“ vysvětluje Semrád.

 

 

Co dělat, když vám ukradnou lyže?
Pokud jste měli lyže bezpečně uzamčené v hotelové lyžárně, autě, střešním boxu nebo nosiči, ale i doma ve sklepě, můžete uplatnit váš nárok na náhradu vybavení. Nezbytnou součástí při uplatnění nároku je potvrzení o pojištění zakoupeného zboží, prodejní doklad a usnesení policie.
Pokud splníte všechny podmínky, nic nebrání tomu, abyste okamžitě dostali náhradu za vaše ukradené lyže či snowboard.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: SHUTTERSTOCK, MAKALU.CZ

 

Chraňte svoje lyže