U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Chce to systém!

Kategorie: Stavba | Autor: rb

Stavební výroba v ČR stoupla loni o více než 14 %. Připustíme-li, že jde o nové domy, musel by mít každý dvě střechy s krytinou Bramac. To je samozřejmě pokus o vtip – ale loňský nárůst obratu této společnosti o 27,4 procenta k úsměvu skutečně opravňuje.

Významný podíl na tom vzestupu měly tašky s povrchovou úpravou Protector, která dlouhodobě ovlivňuje jejich čistotu, barevnou stálost a odolnost proti vlivům povětrnosti. Alpská taška, Alpská Classic a Římská, které se takto upravují, se na prodeji krytiny se značkou Bramac podílely více než 50 %. Jejich ceny se navzdory unikátní technologii zvedly jen o necelých 5 %.

Firemní “jedničky”

Výrobky s úpravou Protektor i krytina Bramac Max, jejíž položení na 200 m2 velkou střechu sníží zatížení krovu v porovnání s klasickou taškou o celou tunu, to jsou výrobky, o které zájem stále stoupá. Kdo se rozhodne pro novou střechu, sáhne jistě i po hromosvodové tašce a hromosvodových hřebenáčích. A nepřehlédne větrací pás nároží značky Metalroll, jenž eliminuje nebezpečí průniku sněhu či větrem hnaného deště – při zachování účinnosti odvětrání. Střešní systém Bramac – to je skutečný systém, který funguje právě ve své celistvosti. Stavitel zkrátka neprohloupí, když onu perfektní stavebnici poskládá z členů “jednoho klubu”.

Nově a jednodušeji

Letos přibylo do klubu také pár nových “členů”. Stávající nabídku fólií doplnila difuzní hydroizolační fólie Bramac UNI-S. Je vysoce propustná pro vodní páru, ale díky výztužné mřížce odolná proti přetržení a vytržení z hřebíku. Proto se hodí i do konstrukcí, kde je bednění. Podél jednoho okraje je tato fólie opatřena samolepicím pásem, který zaručuje těsnost spoje v délkovém překrytí. Práce s ní je tedy jednodušší. Bezkonkurenčně nejpevnější však je nová čtyřvrstvá difuzní fólie Bramac TOP. Je vedle výztužné mřížky zesílená ještě vrstvou netkané textilie. Její vrstvy jsou spojeny hydrofobním kompozitním pojivem, které ještě zvyšuje nepropustnost při probití hřebíkem. Modulový držák je dalším originálním řešením, které usnadní instalaci a kotvení soupravy fotoelektrických článků a solárních kolektorů nad střešní krytinu. Nenarušuje její celistvost a lze jej jednoduše instalovat. K letošním inovacím patří rovněž neizolovaná střešní okna Luminex sloužící k prosvětlení podkroví, snadnému výstupu na střechu i k větrání. Díky lemování s uplatněním technologie CrepTec je lze velmi snadno napojit i na střešní krytinu s velkou profilací. Pro kvalitní odkouření a odvětrání se vyplatí doplnit systém novou ventilaci Durovent. A pokud nevíte, čím přelepit pásy difuzní fólie, popřípadě trhlinu vzniklou neopatrností, nechte si přibalit ještě trvanlivou lepicí pásku DivoTape. Určitě vám usnadní práci.

Foto 1 – Krytina Alpská Classic s úpravou Protector

Foto 2 – Držák solárních kolektorů

Chce to systém!