Čajové konvice

Pár doušků dobrého čaje dokáže spolehlivě rozptýlit shon všedních dní. Potěšit se můžete i pohledem na krásnou čajovou konvici, která přesně zapadne do stylu vašeho domova.

vaření čaje

Vůně čerstvě uvařeného čaje navodí pohodovou atmosféru. Foto: Shutterstock

Velikost konvičky vybírejte podle toho, zda čaj připravujete pouze pro sebe, nebo pro početnější společnost. Na výběr jsou nádoby s objemem od 150 ml, ale i více než dva litry. Pokud čaj pijete často, není na škodu mít více modelů s různým objemem pro různé příležitosti.

Zaostřeno na design

Vzhled konvičky můžete díky nepřebernému množství modelů dokonale sladit se zbytkem svého interiéru, ať už jej máte zařízený v tradičním stylu, nebo jste se inspirovali skandinávským designem. Z materiálů se nabízí nejčastěji keramika, porcelán,  sklo, smalt, ale i litina. Zvláště u objemnějších konvic však dejte pozor, aby hmotnost samotné konvičky nebyla příliš velká, značně to znesnadňuje manipulaci. Týká se to hlavně nádob z keramiky.

U skleněných konvic je důležité ohlídat, zda jde skutečně o konvici na čaj z varného borosilikátového skla, které snese vyšší teplotu. Někdy ji lze totiž poměrně snadno zaměnit se džbány, které jsou určené pouze pro studené nápoje, kde při kontaktu s vroucí vodou hrozí prasknutí.

čajový set

Zajímavé kousky, či dokonce celé čajové sady lze objevit ve starožitnictví. Foto: Shutterstock

Pozor na ergonomii

I když je lákavé při výběru upřednostnit vzhled konvice, berte ohled i na její funkčnost. Přece jen budete manipulovat s horkou tekutinou, proto by měla mít pohodlné ucho a správně tvarovanou hubičku, aby při nalévání nebryndala.

Text: Veronika Cerhová
Foto: Shutterstock a se svolením firem KARE, WeswingNow, Bella Rose, Bonami, iFantazie, XXXLutz, La Home, Luxury Table

Čajové konvice