U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Bazén před sezónou

Kategorie: červen | Autor:

Teprve před sezónou se pozná, jak bazén přetkal zimu. Než se tedy ponoříte do chladivých vod, dá to možná ještě trochu práce, pokud ovšem raději nevyužijete služeb odborníků. Pokud máte přes zimu v bazénu vodu, tak f na jaře hned nevypouštějte, ale využijte ke kontrole těsnosti stěn bazénu. Hladina přitom musí být v úrovni skimmerů a přepadových žlábků, takže podle potřeby je nutno bazén doplnit. Úbytek hladiny sledujte po dobu 24 hodin. Pokud nedojde k výraznému poklesu vody (více než 20 mm za den), bazén je dostatečně vodotěsný.

Oprava po zimě

Po zimě se u venkovních bazénů často objeví poruchy materiálu bazénové vany – malé trhlinky, poškozená fólie, vymleté spáry, uvolněné dlaždičky a podobně. Po vypuštěni bazénu proto důkladně prohlédněte dno a stěny. U sklolaminátových bazénů, pokud dojde k poškozeni jen vrchní vrstvy, musíme povrch zdrsnit, natřít polyesterovou živicí, přiložit skelnou tkaninu a nakonec obrousit a natřít krycím nátěrem. Betonové bazény bez obkladů je třeba natírat každé dva roky některým z nátěrových materiálů s vysokou chemickou odolností (např. Eponal, Uniakryl, Perchem, Chemopur, Eternal aj.) Jedná se 0 ekologické, vodou ředitelné barvy s vynikající přilnavostí k betonu a minerálním povrchům a s možností použiti pod vodou.

Čistící přípravky

K vyčištění bazénu se používá kyselina šťavelová nebo jiné, pro bazény doporučené prostředky. Na čištění keramických obkladů jsou vhodné práškovité hmoty, obsahující jemně mletý mramor, aby nedošlo k poškozeni glazury. Zcela nevhodné jsou saponátové prostředky a mýdla – mohly by později způsobit zakalení vody a poškození některých části úpravny vody. Vyčistit se musí 1 kovové konstrukce (trysky, dnová gule, protiproud), pokud nebyly před zimou demontovány. Po vyčištění se stěny a dno bazénu omyjí dezinfekčním prostředkem. Po napuštění bazénu je nutno uvést do chodu filtrační zařízení, ošetřit vodu chlorovými přípravky a nejpozději do sedmi dnů upravit kyselost vody na optimálních 6,8 Ph. Během sezóny je třeba vodu kontrolovat alespoň jednou týdně a průběžně ošetřovat, aby se nestala závadnou.

Bazén před sezónou