Barvy v dětském pokoji

Toužíte dopřát dětem barevný pokoj podle jejich přání, ale nechcete každou chvíli investovat do nového nábytku? Pak uplatněte barvy tam, kde je jejich změna nejednodušší.

Například při výmalbě stěn, na tapetě, na bytovém textilu, na doplňcích. Nebo vezměte do ruky barvy a štětec a dejte neokoukaný vzhled třeba jednomu kousku staršího nábytku a pár doplňkům. Dobře se pro to hodí například židle, malé skříňky či obrazové rámečky.

Než se pustíte do natírání, malování nebo šití, zapojte i děti, ať přispějí také ony vlastním nápadem, co by se jim v pokojíčku líbilo. A podle věku mohou přiložit i ruku k dílu.
Určitě pak budou pyšní na dekor na stěně, malovaný obrázek na skříňce nebo pruhovanou židli, když se na proměně samy podílely.

www.balakryl.cz, www.dulux.cz, www.fler.cz, www.ikea.cz, www.tchibo.cz

 


Dobrá rada

Ani v dětském pokoji by se nemělo míchat příliš mnoho barev. K jedné hlavní můžeme přidat v menší míře jednu nebo dvě doplňkové.

Starší dřevěný nábytek osvěží nátěr vnitřku skříněk. Volte oblíbené barvy dítěte a slaďte je s výmalbou stěn

 

Názorná ukázka, jak se může nevýrazný pokojík proměnit s použitím svěží barvy a s novými textilními doplňky. A stačila jen plechovka Balakrylu, štětec a šikovné ruce

 

Děti mají rády schovávačky. Skrýš jim poskytne třeba výrazné tříbarevné týpí, jaké nabízí značka VigvamDesign

Promítněte základní barvy nábytku i na stěnu a namalujte na ni třeba strom. Vytvořit barevné listy vlastníma rukama určitě každé dítě nadchne

I dobře vybraná lampička nebo stínidlo lampy přispějí k veselému tónu dětského pokoje

 

 

 

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Balakryl, Dulux, IKEA, Fler.cz a Shutterstock

Barvy v dětském pokoji