U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Barvy Hammerite – nový život pro kov

Kategorie: Komerční prezentace | Autor:

Výrobky PROMI najdete v AHOLDU, BAUHAUSU, BAUMAXU, GLOBUSU, HORNBACHU a OBI.

Barva Hammerite má řadu unikátních vlastností, které ji odlišují od barev běžných. Nechráněné kovy mohou snadno korodovat a všeobecně je natírání kovů, a zvláště pak velkých ploch, považováno za obtížnou práci. Barvy Hammerite tuto vžitou teorii vyvrací. Firma ICI vyvinula rychleschnoucí a jednoduše použitelné nátěry, které se dají nanášet přímo na kovy, aniž by vyžadovaly důkladné očištění od rzi, nebo základovou barvu.

Antikorozní barva na železo

Nejznámějším a nejdéle na trhu prodávaným výrobkem pod značkou Hammerite je “Hammerite Email”, který je vhodný na nátěry železných povrchů. Je to rychleschnoucí antikorozní nátěr s lesklým nebo kladívkovým povrchem v pestré škále odstínů. Nátěr Hammerite Email na povrchu vytváří superodolnou bariéru, která odpuzuje vodu a poskytuje dlouhodobou ochranu. Nátěr může být nanesen v několika vrstvách za pár hodin. Před samotnou aplikací nátěru je doporučena minimální příprava povrchu, a to obroušení drátěným kartáčem nebo ruční bruskou ve dvou směrech. Tím se odstraní kousky odlupující se rzi a nečistota. Povrch musí být suchý, bez prachu a mastnoty. Pro nanášení na malé plochy a složitě svařované železné předměty doporučujeme štětec. Na velké rovné povrchy použijeme váleček moherový nebo velurový. Nepoužívejte válečky z molitanu. Natírání musí být naplánováno tak, aby každá další vrstva byla nanesena do 8 hodin od nanesení předcházející vrstvy. Nátěr je nelepivý na dotek asi za 1 hodinu, zatvrdlý asi za 2 hodiny. Pro exteriér doporučujeme nanést dva nátěry, přičemž jeden litr barvy stačí na 4,5 m2 plochy. Upozorňujeme, že žádný z výrobků zn. Hammerite se nedoporučuje ředit.

Barva na střechy

V minulém roce byl sortiment výrobků Hammerite doplněn o výrobek “Hammerite Barva na střechy”. Jde o rychleschnoucí jednovrstvou nátěrovou hmotu se saténovým povrchem na rozpouštědlové bázi na železo i lehké kovy (hliník, pozinkovaná ocel). Nátěr je vhodný na kovové a plechové střechy. Výhodou je, že se na něm nedrží voda a nechytají nečistoty. Aplikace je možná štětcem nebo válečkem.Jedinečné složení nátěru umožňuje při válečkování aplikaci pouze v jedné vrstvě. Barvu na střechy je možné použít na renovaci již stávajících nátěrů. Vždy však musí být zajištěna důkladná příprava povrchu. Tím se rozumí, že starý nátěr musí být pečlivě odstraněn v místech, kde se loupe a dále musí být dokonale odmaštěn povrch. Nátěr se vyrábí v šesti barevných odstínech.

Email na radiátory

Posledním výrobkem, který uzavírá sortiment Hammerite, je barva s názvem “Hammerite Email na radiátor”, teplovzdorný syntetický bílý nátěr, který je dodáván v lesklém a matném provedení. Je vhodný na nátěry vodních radiátorů a horkovodního potrubí. Nátěr je odolný teplotám od 80 do 150 °C a zabraňuje žloutnutí. Je nutné aplikovat dva nátěry s dobou schnutí 16 hodin. Výhodou je malá spotřeba materiálu.

Dodává a další informace poskytuje Commenda ČR, s.r.o., Matěchova 3, 140 00 Praha 4

Barvy Hammerite – nový život pro kov