U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Má podlaha na půdě uspoří tisíce ročně!

Kategorie: Zateplování | Autor: Magda Mlejnková

Miluji staré půdy, skrývají svá tajemství. Vždy mám pocit něčeho tajemného, když tam vstupuji. Velká půda tak hrála velkou roli při koupi našeho domu. A když jsme přemýšleli, jak ji opravit, přišla skvělá nabídka. Udělají nám na půdě novou podlahu, včetně zateplení, za jediný den! Nevěřila jsem, ale stalo se.

Úspora za topení 30%

Jsem romantik, ale ekonomika mi není cizí. Teplo utíká hlavně stropem a tak mi zateplení půdy podle výpočtu ušetří skoro 10 tisíc ročně. To je třetina našich nákladů za topení.

Půdu využíváme hlavně v létě. Střechu máme dobrou, takže zateplit podlahu půdy se mi zdálo jako dobrý nápad. Výrazná úspora a nízké investice mne přesvědčily. Tak jsem tedy to zateplení objednala.

Technik přijel za několik dnů a vše proměřil. Běžně prý foukají izolaci mezi trámy do podlahy, ale my tam nemáme dutinu. Navrhl tedy řešení, které nám pomohlo hned dvakrát. Vytvořit novou rovnou podlahu s dutinou a tu zateplit minerální foukanou izolací.

Za jeden den hotovo

V den „D“ přijeli pracovníci a hned ráno začali. Dopoledne stavěli konstrukci podlahy z OSB dřevotřískových desek, „Stropní systém MAGMARELAX®“. Pak tři hodiny foukali hadicí z auta minerální vlnu do vytvořené dutiny. Bez lešení, bez stavebních úprav. Nenadělali nepořádek, netropili hluk. Prostě super.

Večer bylo hotovo! Cena byla také super. Kdyby to muž dělal sám, čekám měsíc a ještě to vyjde dráž.

Existují slušní řemeslníci

Dnes mám vlastní zkušenost a nebojím se doporučit českou firmu. S prací IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. jsem na výsost spokojena.

Popisy k obrázkům

Má podlaha na půdě uspoří tisíce ročně!