U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Barevné vaření

Kategorie: Inspirace | Autor: Iva Tvrzová

Zkuste střízlivé nerezové nebo litinové nádobí ve své kuchyni doplnit pár kousky s barevným smaltem – vaření bude hned veselejší.

Smalt je tradiční povrchová úprava plechového nádobí, v jakém vařily naše babičky. Na rozdíl od tehdejšího jednobarevného smaltu můžeme teď kuchyni rozveselit i pestrým nádobím s veselými obrázky. Z barevných hrnců, rendlíků, cedníků, konvic, hrnečků, cukřenek, misek i dalších kousků se na nás usmívají kočky, sloni, psi, žirafy i jiná zvířátka. Nebo dáváte přednost střízlivějším vzorům? Proužky, puntíky, srdíčka, jednoduché geometrické vzory…

   I decentně zařízenou a nebarevnou kuchyni takové nádobí oživí. Stačí pár kousků – třeba velký cedník a hrnec či čajová konvice doplněná hrnečky a cukřenkou.

   Smaltované nádobí je zdraví nezávadné, můžeme v něm vařit na všech typech varných desek, péct v troubě (pokud nemá části z plastu, např. ucha) i mýt jej v myčce.

   Různě smaltované nádobí jednobarevné i s dekorem koupíte v některých prodejnách s domácími potřebami, pestře malované nádobí od firmy Smaltum v jejich prodejnách a některých obchodech s dárkovými předměty, výrobky s jednodušším dekorem v pražských prodejnách Manufaktura.

www.smaltum.cz, www.manufaktura.biz

Popisy k obrázkům

Dekor pruhů, srdíček, kuřátek a také květů a oveček najdete na konvicích, hrnečcích, miskách a dózách z Manufaktury

Kterou konvičku zvolit? Vybírat můžete z několika tvarů, různých barev i dekorů (Smaltum)

Nádobí na vaření můžeme barevně a vzorem sladit nebo si vybrat každý kousek jiný (Smaltum)

Autor fotografií: FOTO SMALTUM A MANUFAKTURA

Barevné vaření