Věnec s papírovými květy


Rozkvetlý věnec vytvoříme technikou quilling z barevných papírů. Podle toho, jaké zvolíme, budeme mít věnec jednobarevný nebo pestrý.

Výroba tohoto věnce je jednoduchá, může se stát i společnou zábavou pro maminky a děti. Ani finančně není vytvoření věnce nákladné, potřebujeme především slaměný věnec a barevné papíry. A co je to quilling? Quilling je technika tvoření z různě svinutých proužků papíru, v poslední době velmi populární.

Při tvorbě květů pracujeme s jednou nebo dvěma šířkami proužků. Použijeme-li dvě šířky, dáváme užší proužek do středu květu a širší na okvětní plátky. Květ můžeme zhotovit z jedné barvy, můžeme střídavě slepit několik odstínů jedné barvy nebo můžeme spojit několik různě barevných proužků a vytvořit tak pestrobarevný květ. Pokud vytváříme květy se středem, přilepíme na začátek jeden celý nebo polovinu žlutého proužku podle toho, jak výrazný střed chceme mít.

BUDEME POTŘEBOVAT

1 barevné papíry 2 slaměný korpus na věnec 3 organtýn 4 stužku 5 lepicí pistoli nebo dvousložkové lepidlo 6 špejle 7 řezák 8 nůžky 9 lepidlo na papír

 

TEXT, REALIZACE A FOTO: Alena Isabella Grimmichová


Komentáře

Napsat komentář


TIP!

VÝTVARNÝ ROK – tvoření podle kalendáře
Alena Isabella Grimmichová

Návod na výrobu věnce s papírovými květy byl vybrán právě z této knihy o tvoření pro malé i velké, začátečníky i pokročilé v průběhu celého roku. Na 160 stranách naleznete práci s textilem, papírem, přírodninami, polystyrenem, korálky, dekoračními těsty a dalšími materiály. Výtvarné projekty doplňuje povídání o čase, svátcích a kalendáři – třeba proč má červenec i srpen 31 dní, odkdy se slaví Vánoce, jak je to se stromečkem a adventním věncem nebo jak se vypočítává termín Velikonoc.

Vydala Grada, cena 499 Kč.