Když wellness, tak v zimní zahradě!


Zimní zahrady jsou prodlouženou rukou interiéru. Dnešní realita je ovšem taková, že už nejsou místem pouze pro skleníkové pěstování jižních rostlin, ale stále častěji se stávají prostředím pro oddychové aktivity celé rodiny, a to včetně wellness procedur.

 

Koupání s výhledem do krajiny

 

„Způsoby experimentálních staveb zimních zahrad před 15 lety, kdy se vzal neznámý plastový profil, zasklil se, zešikma spojil a navzájem propojil do celkové konstrukce, jsou již naštěstí úplně pryč. Moderní způsoby využívání zimních zahrad donutily jak výrobce, tak uživatele přestat experimentovat a začít využívat systémová konstrukční řešení, která jsou připravena připravit takový interiér, který odpovídá standardnímu pokoji, případně domácímu relaxačnímu centru s wellness a spa,“ uvádí ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel jihlavské firmy DAFE – PLAST, která je předním českým výrobcem plastových, hliníkových oken a zimních zahrad.
„Doba dnes pokročila natolik, že ten, kdo investuje své finance do zimní zahrady, tak si dobře uvědomuje, že zasklení typu polykarbonátu nesplňuje to, co očekává od zasklení svého druhého obývacího pokoje,“ doplňuje ing. Culka.

 

Pohled na zimní zahradu zvenčí

 

Interiéry zimních zahrad bývají často vybaveny jako klasická obytná místnost v domě, tedy od podlahového topení, po regulaci teploty až po automatický posuv žaluzií. Pokud se rozhodujete, kam umístit své odpočinkové křeslo, klavír, vířivku či biliárový stůl, pak volte zimní zahradu – netradiční prostor, který vás nabije novou energií.

www.dafe.cz

AUTOR: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 


Komentáře

Jedna reakce na Když wellness, tak v zimní zahradě!

  1. davson12 napsal:

    No to je zajímavé využití. Díval jsem se na SPAM, že bych pořídil k domu a toto mě teda nenapadlo, že by se dala využít i takto. Pěkné.

Napsat komentář