Speciál Sníh: Zbavte se sněhu s úsměvem. Postavte si iglú!

Letošní zima nám dopřává pořádnou sněhovou nadílku, a pokud si už nevíte rady, co s tím vším sněhem udělat, máme pro vás zaručený tip. Postavte si vlastní iglú a do stavby zapojte celou rodinu. Nejen, že se zbavíte pořádné kopy sněhu, ale navíc si společně užijete spoustu zábavy.

 

 

Stavba iglú je perfektní rodinná aktivita, do které se mohou zapojit i ti nejmenší. Postavit iglú však zvládne i jen jeden dospělý člověk a ani nemusí mít velké stavitelské schopnosti nebo kupu náčiní. Potřebujete pouze hrablo, lopatu, kýbl a prkénko, kterým zpevníte vchod. Pak už se můžete pustit do stavby snu každého dítěte a nejednoho dospělého.

_______________________________________________________________________

Další články speciálu Sníh:

Když nasněží a namrzne

Proti sesuvu sněhu

Sníh na střeše řešte včas

Čím uklidit sníh

Připravme nářadí na sníh

________________________________________________________________________

 

Postup:

1.Jako první si najděte vhodné místo ideálně kruhového tvaru a vyznačte si rozměry iglú. Nejlépe uděláte, když sníh ve zvoleném místě pořádně ušlapete. To může bavit například vaše nejmenší členy rodiny.

2.Poté pomocí hrabla na sníh Fiskars SnowXpert nahrňte co nejvíce sněhu k místu, kde budete iglú stavět.

3.Vezměte si nejlépe čtvercový kýbl a lopatu na sníh SnowXpert. Vaši malí pomocníci mohou použít lopatku First Fiskars, která je navržena přímo pro děti. Lopatou nandejte do kýble sníh, udusejte ho, a poté vyklopte kvádr.

4.Kvádry postupně skládejte do kruhu a dbejte na to, aby se spoje vždy překrývaly. Postupným stavěním dojdete k tomu, že musíte kvádry pozvolna naklánět směrem dovnitř. Je dobré spoje vždy po položení uhladit, čímž zvýšíte pevnost a kvádry by tedy neměly spadnout.

5.Nezapomeňte si udělat místo pro vchod do iglú, které zastřešíte až zhruba ve čtvrté řadě kvádrů. Jako výztuhu doporučujeme prkénko o délce 70 cm, ale záleží na tom, jak velké iglú hodláte stavět a jak velcí lidé ho budou užívat.

6.Pak už přichází na řadu střecha. Začněte přibližně od páté řady naklánět kostky výrazně směrem dovnitř. Kostek bude do kruhu potřeba stále méně a méně. Zkuste si pro inspiraci představit tvar kulichu. Posledním kvádrem se vám celé iglú propojí a tím vám vznikne pěkná střecha.

 

 

Na konci stavby už nezbývá nic jiného, než si tento sněhový domeček pořádně užít. Děti budou mít určitě obrovskou radost. Vy si můžete užívat jejich spokojených výrazů a nakonec uspořádat například sněhovou bitvu o nadvládu nad iglú.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: FISKARS

 

 

Uložit

Speciál Sníh: Zbavte se sněhu s úsměvem. Postavte si iglú!