Za teplo se dá ušetřit víc, než si možná myslíte

Rubrika: Market

Poradíme vám, jak na to.

Přinášíme vám tipy, jak na snížení nákladů na energie.

Klíčová je volba správného zdroje tepla. Martin Křenek z Centra služeb PRE říká: „Lidé mívají obavy, že je výměna tepelného zařízení bude stát spoustu peněz a že návratnost bude neúměrně dlouhá. Při dnešních cenách energií se ale investice do tepelného čerpadla nebo kvalitního kotle může vrátit velmi rychle.“

Pět variant, které stojí za zvážení

1. Tepelné čerpadlo
Oproti vytápění elektřinou ušetříte s tepelným čerpadlem až 60 % nákladů. Kromě dotace 80–140 000 Kč a nároku na výhodnou distribuční sazbu, je jeho předností i dlouhá životnost, nenáročná obsluha, možnost dálkového dohledu v mobilní aplikaci a nízké náklady na údržbu.

2. Plynový kondenzační kotel
Moderní plynové kotle snižují náklady na topení až o 30 %, jsou oproti starším až dvakrát účinnější a mají minimální emise. Navíc nabízejí nízké provozní náklady, tichý chod, jednoduchou obsluhu a dlouhou životnost.

Koupi nového kotle doporučujeme konzultovat s odborníky.

3. Elektrický kotel
Jejich předností je nízká hlučnost, nenáročná obsluha, bezemisní provoz a výhodná distribuční sazba. V objektech s velmi nízkou tepelnou ztrátou, jako jsou novostavby či pasivní domy, mají také nižší provozní náklady.

4. Akumulační kamna
Moderní modely akumulaček jsou díky regulaci nabíjení až o 20 % účinnější než ty starší. Navíc jsou ekologičtější, mají dlouhou životnost, tichý provoz, nižší náklady na instalaci a výhodný tarif na vytápění.

5. Chytré termohlavice
Instalace je rychlá a snadná, ovládat je můžete i přes mobilní aplikaci a výdaje na topení se vám sníží až o 30 %.

S chytrými termohlavicemi můžete topit přesně tak, jak potřebujete.

Starosti s vytápěním nechte na PRE

Odborníci z PRE vám rádi doporučí ideální řešení na míru, připraví nezávaznou cenovou nabídku a zajistí kompletní dodávku včetně instalace i záruční a pozáruční servis. To vše s výhodným financováním.
 
Kontakt:
Centrum služeb PRE
Jungmannova 747/28, Praha 1
(otevřeno každý všední den od 9 do 18 hodin)

e-mail: tepelnestudio@pre.cz
tel.: 267 053 464

Další info: pre.cz/technologie

 

 

 

Komerční prezentace

Za teplo se dá ušetřit víc, než si možná myslíte