U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Vývoj přináší změny

Kategorie: Editorial | Autor: Martina Lžičařová

První chataři stavěli své chaty v lese nebo u vody. U těchto prostých příbytků ani nikdo nepředpokládal, že by měly uspokojovat jiné potřeby, než poskytnout střechu nad hlavou. I mnozí chalupáři by o svých začátcích bez vody (tzn. i bez koupelny), zato se záchodem na dvorku mohli vyprávět. Postupem času se úroveň druhého bydlení zvyšovala. Koupelna s teplou vodou je samozřejmostí, k běžnému vybavení patří zahradní krb nebo bazén.

   Vývoj jde ale dál. K tomu, abyste mohli strávit víkend na chatě nebo chalupě, nemusíte tyto objekty vlastnit, jednoduše si je pronajmete prostřednictvím realitní kanceláře a jedete. Nečeká vás oprava střechy ani sekání trávy, jen pohlídáte, aby popeláři odvezli odpad.

   Tady ale posun v chataření a chalupaření nekončí. Další fází je vlastnictví víkendových apartmánů, jejichž majitelům jsou poskytovány hotelové služby. Například v Krkonoších jich stojí již tř tisícovky, další jsou na Šumavě. O ty mají zájem především lyžaři, kteří chtějí být blízko sjezdovky, cykloturisté a milovníci golfu zase míří k Lipenské přehradě.

   Vida, a máme tu novou skupinu čtenářů, kterým bychom měli mít co nabídnout. Je pochopitelné, že nebudou vyhledávat články, jak to či ono postavit či spravit, ale dají přednost tipům na trávení volného času nebo radám, jak zlepšit své zdraví. Ale ani současné čtenáře nesmíme ošidit!

Právě naopak. Vaše zvyšující se nároky nás dovedly ke změně, která patří k těm nejviditelnějším – ke změně vizuální podoby. Čeká nás už v příštím vydání. Tak si tedy v srpnu pozorně prohlédněte obálku s novým logem a podívejte se, zda nenajdete nějakou změnu i uvnitř!

Popisy k obrázkům

Vývoj přináší změny