Výstava bonsají

Pražská botanická zahrada letos představuje mimo jiné i trávové bonsaje. Přijďte na výstavu, už začala!

 

 

Botanická zahrada hl. města Prahy pořádá letos oblíbenou a hojně navštěvovanou výstavu bonsají od 16. do 25. května 2014. Zejména o víkendech nabízí zahrada skutečně bohatý program, a to hned na několika místech v rámci areálu – v Japonské zahradě, v Ornamentální zahradě či ve výstavním sále.

 

 

 

Návštěvníci uvidí nejen tradiční bonsaje – pro letošní ročník jsou totiž připraveny atraktivní novinky i workshopy. Součástí výstavy budou informační panely s informacemi a perokresbami jednotlivých bonsajových stylů, které pro trojskou botanickou zahradu připravil proslulý český bonsajista Petr Herynek.
Milovníci trpělivého tvarování si budou moci poprvé díky odborníkům vyzkoušet, jak se tvoří Kusamono, tzv. trávová bonsaj. Návštěvníci, kteří si na ni netroufnou, mohou aranžovat Ikebanu a také skládat oblíbené Origami. Nebo se kupříkladu rozhýbat při Tchai-ťi, poslechnout si hru na tradiční bambusovou flétnu Shakuhachi či se pokochat pohledem na kameny Suiseki a kaligrafie. Víkendový program pochopitelně nabízí i provázení, přednášky a ukázky pěstování a tvarování bonsají, předvedení umění japonského meče a ochutnávku v Česku stále oblíbenějšího sushi z kuchyně Yukiho Omakiho.

 

 

 

Ve výstavním sále pak proběhne výstava kamenů suiseki a kaligrafií. Výstava se koná pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR a ve spolupráci s Česko-japonskou společností.
Podrobný program akcí najdete na www.botanicka.cz.
TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

Výstava bonsají