Retro nestárne

Toužíte po interiéru, který se vám jen tak neokouká? Vraťte se ke stylu předchozí generace a osvěžte svůj domov nábytkem a doplňky z let minulých, ale v novodobém provedení.

 

Rychlovarná konvice Kenwood kMix SKM030

 

Retro stále letí
Retro slaví velký návrat a naleznete ho téměř ve všech odvětvích od nábytku až po módu. Možností, jak oživit interiér v tomto duchu, je několik. Buď investujete do klasických ikonických kousků, vydáte se hledat do bazarů, na bleší trhy nebo na půdu, či využijte nabídky obchodů, jejichž sortiment je inspirovaný retro obdobím.
Retro éra sází na výrazné vzory a tvary. Může se jednat o kuchyňské spotřebiče, zaoblená křesílka či hranaté konferenční stolky. Minimalismus se v nábytku kombinuje s nepřehlédnutelnými hravými barvami. Vyvarujte se ale přílišnému kombinování vzorů a barev dohromady.

 

Žehlička ETA

 

Co si vybrat do kuchyně
Pro toho, kdo upřednostňuje klasiku v žehlení, je tu žehlička 7246 90000 bez napařování od značky ETA. V síti Euronics ji koupíte za 999 Kč.
Čím dál více oblíbenou záležitostí jsou elektrospotřebiče zaoblených tvarů. Měly by být v jemných pastelových barvách – krémové, slonové kosti, vanilkové, růžové. Výhodou těchto barev je jejich nadčasovost a snadné sladění s ostatními prvky interiéru. Příkladem jsou konvice v nejrůznějších zářivých barvách a s krytem připomínajícím klasickou pokličku. Takovou je i rychlovarná konvice Kenwood kMix SKM030, za kterou zaplatíte v obchodech Euronics 1299 Kč.
Celokovový opékač topinek v modré barvě TTM023 v sobě snoubí funkčnost a nápadité provedení, koupíte ho za 1242 Kč.

 

Opékač topinek Kenwood

 

Bytové retro doplňky
Nádech retra vnese do interiéru gramofon, připomínající originální starožitnost. Oblíbené jsou také klasické dřevěné radiopřijímače, které v sobě mají ukrytou CD mechaniku. Pořiďte si jeden z retro gramofonů nebo rádií a můžete se nechat unášet na vlně nostalgie, kdykoliv vás napadne. Model RTC 290 Surip kombinuje gramofon, rádio a CD mechaniku v jednom. Jeho cena v síti Euronics je 2999 Kč.

 

 

Chladnička, kterou nikdo nepřehlédne
Dnes již můžete vybírat z široké nabídky vysoce kvalitních chladniček, které disponují prvotřídními funkcemi, ale současně vás osloví zajímavým designem. Kombinovaná chladnička GORENJE Retro RB 60299 OPL je vyrobena v krásném odstínu růžové barvy, která dokonale pozvedne vaši kuchyň. Cena 17 831 Kč.
TEXT: REDAKCE
FOTO: EURONICS

 

 

 

Retro nestárne