Vylepšený sádrový tmel

Použití sádrokartonových desek ve stavební výrobě každým rokem roste, stejně jako nároky ze strany zákazníků. Díky tomu jsou vyvíjeny nové produkty, které reagují na požadavky trhu. V letošním roce firma Knauf uvádí na trh vylepšenou recepturu sádrového tmelu, který je primárně určen pro tmelení sádrokartonových desek.

 

Tmel s novou recepturou

 

Jedná se o práškový tmel Knauf Q2 Super, který rozmíchání s vodou tvoří smetanově krémovou konzistenci bez hrudek. Při používání nového tmelu lze tedy dosáhnout výrazně lepšího výsledného povrchu. Tyto kvality ocení zejména zpracovatelé, neboť práce s novým tmelem je snazší.

Knauf Q2 Super

Na co tmel využijeme? Na ruční tmelení spár sádrokartonových desek s výztužnou páskou v originálních i řezaných hranách, na vyplnění děr a nerovností na sádrokartonových deskách, cementových a sádrových omítkách i na betonu. Hodí si také na vyplnění stykových spár betonových prefabrikátů a kazů i k vyrovnání nerovných styků stropních dílců. Tmel lze rovněž použít na lepení suché podlahy Knauf F 146.

Přípravek je vhodný pro ruční zpracování v interiéru, přičemž optimální teplota pro aplikaci je od +10 °C do +25 °C. Teplota materiálu, vzduchu a podkladu nesmí naopak klesnout pod +5 °C. Tmel Knauf Q2 Super je dodáván v 25kilogramových pytlích a jeho zpracovatelnost je přibližně 60 minut, což poskytne uživateli dostatečně dlouhou dobu na práci.  Podrobnosti najdete na www.knauf.cz

TEXT: MARTINA LŽIČAŘOVÁ
FOTO: KNAUF

Vylepšený sádrový tmel