Vyhrajte knihu Láska prochází kuchyní !

Rubrika: Soutěže

LÁSKA PROCHÁZÍ KUCHYNÍ – Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek

Denisa Bartošová

Kniha Denisy Bartošové obsahuje nejen báječné recepty na jedlé dárky všeho druhu – pro děti, ženy (maminky, dcery, kamarádky…) i muže (partnery, tatínky…), ale především originální nápady na jejich balení. Láska prochází kuchyní je přehledně rozdělena do kapitol odpovídajících tematicky jednotlivým měsícům – vždyť únor je lásky čas, červen patří dětem a prosinec si tvorbu dárků pro blízké přímo žádá! S autorčinou pomocí zvládnete jedlý dárek připravit do posledního puntíku (kniha obsahuje také přílohu, kde najdete jmenovky, krabičky, kornouty atd.), ale poslední krok – darování – je již pouze na vás. 

Bylinkový čaj

Bylinkový čaj
Recept z knihy Láska prochází kuchyní – Zabalte, uvařte a věnujte jedlý dárek.
Ještě, když jsem chodila do školy, byl sběr bylinek téměř povinný. Živě si pamatuju, že jsem se o prázdninách dokázala bavit i líp než trháním jahodníku, maliníku a květů hluchavky. Tentokrát jsem si to ale užila, jsem už velká a umím byliny ocenit. Směs jsem doplnila o další květy a lesní jahody a s fotografkou Alenou jsme si čaj opravdu vychutnaly! Nasušte, namíchejte a ochutnejte. Úžasný dárek pro babičky, maminky i tchýňky!
Recept:
Suroviny:
Listy jahodníku, maliníku, květy divizny, měsíčku, levandule a sedmikrásky, plody lesních jahod
Byliny a květy usušte zvolna na stinném místě, plody raději rychleji v sušičce. Vše promíchejte v míse a naplňte jednotlivé čajové sáčky. Ty vyrobíte poměrně snadno podle návodu na balení.
Balení:
Budete potřebovat:
Nezažehlovací vlizelín nebo gázu, potravinový provázek, etikety podle kapitoly Šablony, papírová krabička poskládaná podle přílohy, krajková stuha, oboustranná lepící páska
Z vlizelínu ustřihněte dva pruhy široké šest centimetrů a dlouhé podle délky vlizelínu. Přiložte je k sobě a na šicím stroji ušijte jednotlivé kapsičky. Naplňte čajovou směsí a zavažte potravinovým provázkem.
Vystříhejte kolečka podle kapitoly Šablony. Slepte dvě kolečka proti sobě na konci provázku, použijte lepidlo v tyčince. Podle návodu v ilustrované příloze poskládejte jednoduchou papírovou krabičku.
Kolem vnitřního okraje nalepte oboustrannou lepící pásku a k ní přilepte krajkovou stuhu. Stejným způsobem přilepte stuhu i zvenčí kolem krabičky. Čaje naaranžujte dovnitř.

 Soutěžní otázka:

 

Co hlásá kniha Denisy Bartošové?

 a) Láska prochází kuchyní b) Láska prochází žaludkem

 

 

 

 

 

 

Tři z vás dostanou knihu “Láska prochází kuchyní ” od nakladatelství Smart Press.

Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 2.3. 2014. Vyhodnocení soutěže proběhne 3.3. 2014.

Zasláním vašich údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno na našich internetových stránkách. Děkujeme!

Další podmínky soutěže najdete zde.

Informace o partnerovi soutěže:

Veškeré informace o firmě a jejich produktech naleznete na www.smartpress.cz.

Výherci: Petra Macků z Prahy, Hana Trapová ze Zdib a Ing. Libor Šajtar ml. ze Studénky.

Gratulujeme!

Vyhrajte knihu Láska prochází kuchyní !