Vybíráme interiérové dveře. Jaká jsou zásadní pravidla?

Rubrika: Interiér, Market

V interiéru sehrávají vnitřní dveře důležitou úlohu. Umožňují vstup do dalších místností, zároveň jsou významným prvkem a předělem v prostoru. Jejich volbou je možné zdůraznit zvolený styl, ve kterém je obydlí zařízené. Vliv mají i na atmosféru v místnosti. Vybírat byste je proto měli nejen s ohledem na to, co se vám líbí, ale jak se dveře budou hodit k zařízení bytu.

Dveře podle druhu otevírání

Vedle tradičních jednokřídlých nebo dvoukřídlých dveří, které jsou otočné díky pantům, existují ještě další možnosti. V prostoru, kde není dostatek místa, je možné mít posuvné dveře na stěnu, které jezdí po vodící liště. Lze volit mezi jednokřídlými i dvoukřídlými variantami. Komu se nelíbí výrazné zárubně, bude volit mezi bezobložkovými dveřmi se skrytými zárubněmi. Hodí se zejména do minimalisticky pojatého bydlení, v němž je důraz kladen na čistotu vzhledu bez zbytečností.

Z jakého materiálu interiérové dveře vybrat

Zatímco dříve se interiérové dveře vyráběly výhradě ze dřeva masivu, dnes tu máme celou řadu dalších materiálů. Jako dřevěné budou vypadat dýhované dveře s tenkou vrstvou dřeva. Zajímavé jsou laminované interiérové dveře, které dokážou imitovat různé povrchy. Jejich výhodou je odolnost a nižší cena než u dveří dřevěných.

Do interiéru si můžete pořídit celoskleněné dveře s čirým nebo matným sklem. Ty vytvoří v místnosti originální prvek, jenž je zároveň praktický, protože dveře dovolují vstupu přirozeného denního světla do místnosti.

Pro jaký design se rozhodnout?

Součástí interiérových dveří mohou být i různé dekorační výseče a výplně, které působí zdobněji. Do moderního bytu je lepší volit dveře v minimalistickém stylu, jednoduššího vzhledu. Mohou být bílé i s dekorem dřeva, ať už tmavého nebo světlého. Pokud si do bytu interiérové dveře vyberete, měly by být stejné v každé místnosti, aby byl výsledek příjemný na pohled.

Výrobce dverí a zárubní ERKADO nabízí každému kupujícímu nejen široký výběr vchodových a interiérových dveří, ale také bohaté příslušenství: kování, samozavírače, stavební pouzdra atd.

 

 

Komerční prezentace

Vybíráme interiérové dveře. Jaká jsou zásadní pravidla?