Voskový olej v interiéru

Rubrika: Market

Dřevo a výrobky z něj provázejí člověka od nepaměti. V posledních letech dochází k návratu ke kvalitním přírodním materiálům a v našich domácnostech, na chatách i chalupách se nachází dřevo v mnoha podobách.

Dřevěný nábytek, podlaha či schodiště, jsou již běžným vybavením, ale dřevo má nezastupitelnou úlohu v našich kuchyních, koupelnách i terasách a v neposlední řadě i jako solitér či umělecké dílo.

S užíváním dřevěných výrobků dochází k jejich opotřebení, na jejich životnost má zásadní vliv prostředí, ve kterém jsou umístěné a také, ač se to nezdá, sluneční záření pronikající skrz okenní skla. Pokud tedy chceme nějaký výrobek užívat, aniž by došlo ke změně jeho vzhledu a užitných vlastností, musíme zvolit vhodný ochranný prostředek, který zajistí nejen ochranu, ale i jeho funkčnost po dlouhou dobu.

Na trhu se vyskytuje mnoho výrobků k ochraně dřevěných povrchů, od lazurovacích laků přes krycí barvy, vodou ředitelné i rozpouštědlové, laky na stěny i podlahy aj. My bychom vám rádi představili jeden specifický výrobek, který slouží jak k napouštění dřeva, tak i k ochraně jeho povrchu. Jedná se o produkt FORTEKRYL voskový olej.

FORTEKRYL voskový olej je vodou ředitelná napouštěcí emulze na bázi lněného oleje, ve které je dispergovaný karnaubský vosk a účinný UV filtr. FORTEKRYL voskový olej obsahuje tři ochranné látky, lněný olej, který proniká hluboko do dřevní hmoty, karnaubský vosk naopak chrání povrch dřeva a UV filtr chrání dřevěný podklad před destruktivními či pohledovými změnami způsobovanými slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Karnaubský vosk pochází ze severovýchodní Brazílie a vyznačuje se vysokou tvrdostí proti jiným přírodním voskům. Proto se doporučuje i na měkké dřeviny, kde zajistí nejen na dotyk příjemný povrch, ale i vyšší povrchovou odolnost.

FORTEKRYL voskový olej je možné použít na ochranu řady dřevěných výrobků, od nábytku přes sedací soupravy až po terasové dřevěné obložení i podlahy. Velmi oblíbená je i aplikace na včelí úly. Tento materiál může být použitý jak v interiéru, tak v exteriéru. FORTEKRYL voskový olej se na trh dodává v bezbarvém provedení pro zachování přirozeného odstínu dřeva, dále pak v odstínech teak, ořech a palisandr. Kdo by si nevybral z těchto základních odstínů, může si nechat natónovat požadovaný odstín ze široké škály vzorkovnice FORTEKRYL (46 odstínů).

Komerční prezentace

Voskový olej v interiéru

Zajímavé