U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Vážení zákazníci.

Kategorie: Chatař & chalupář – kouzlo zahrady – uvodník | Autor:

Dřevěný zahradní nábytek, který nabízí firma INGELD, je z výroby ošetřen syntetickou bezbarvou nebo barevnou lazurou typu LUSONOL od výrobce COLORLAK Uherské Hradiště. Tato úprava však není pro dlouhodobé bezproblémové používání výrobku dostatečná, a proto doporučujeme povrch zahradního nábytku upravit některým z následujících způsobů, a to ještě před prvním použitím.

Nábytek s lazurovacím nátěrem ošetříme

1. nátěrem lazurovacího syntetického laku v bezbarvém nebo barevném provedení (např. LUSONOL), nebo

2. aplikací tzv. tlustovrstvé lazury nebo-li alkyduretanového silnovrstvého tixotropního lazurovacího laku, který vytváří lakovou vrstvu.

Na nábytek s krycím barevným nátěrem naneseme jednu vrstvu základní syntetické barvy na dřevo a ještě dvě vrstvy vrchní syntetické barvy ve zvoleném odstínu.

Výrobky ze dřeva, jako je zahradní nábytek, jsou velice rizikové z hlediska mechanického poškození a působení povětrnostních vlivů. Čím tlustší a neprodyšnější je ochranná vrstva nátěru, tím vyšší hrozí riziko jejího odloupnutí, případně poškození. Proto doporučujeme dřevěný nábytek, který bude přímo vystaven povětrnosti, ošetřit lazurovacím lakem. Rozpouštědlové syntetické lazury totiž dobře pronikají do dřeva, konzervují ho a na jeho povrchu vytvářejí pružný, trvanlivý film. Jejich aplikace je navíc na rozdíl od ostatních uvedených metod relativně jednoduchá.

Ošetření tlustovrstvou lazurou anebo krycím barevným nátěrem je vhodné spíš pro případy, kdy bude nábytek umístěn pod střechou – v kryté terase, zimní zahradě apod.

Přejeme Vám, aby Vám náš výrobek dlouho a bezproblémově sloužil.

Vážení zákazníci.