Už nikdy nezmokněte

Kvalitní meteostanice umí víc než předpovědět počasí. Dokážou změřit teplotu, vlhkost či tlak vzduchu, zobrazit fáze měsíce, ukážou přesný čas a fungují i jako budík.

 

Meteorologická stanice s dotykovým displejem Sencor SWS 165

 

Nevíte, jak teple se ráno obléknout? Rádi si plánujete víkend dopředu a víte, že nepříznivé počasí by vám ho mohlo pokazit? Ovlivňují váš fyzický či psychický stav fáze měsíce či tlak vzduchu? Nebo jen rádi zkoumáte svět kolem? Ve všech případech vám pomůžou nejmodernější meteostanice, se kterými již nebudete mít s žádnou ze zmiňovaných otázek problém. Kvalitní přístroje dokážou téměř stoprocentně změřit teplotu či tlak vzduchu, určit předpověď počasí i mnoho dalšího. Již nikdy více se nebudete muset spoléhat na meteorologické zprávy, budete si moct zjistit přesné a spolehlivé informace kdykoliv z pohodlí domova.

 

Meteorologická stanice s dotykovým displejem
Nová domácí meteorologická stanice s dotykovým displejem Sencor SWS 165 nabízí mnoho funkcí, díky kterým se stane vašim užitečným domácím rádcem nejen v oblasti počasí. Měří jak vnitřní, tak venkovní teplotu včetně vlhkosti, předpovídá počasí a sleduje trend atmosférického tlaku. Samozřejmostí jsou také hodiny s DCF signálem.
Meteostanice má rozpětí měření vnitřní teploty od 0 °C až plus 50 °C a u vnější teploty od mínus 20 °C až do plus 60 °C. Rozsah měření vlhkosti je 20 % až 99 % RV. Pro kvalitní měření je možné k přístroji připojit až tři senzory, jejichž dosah je ve volném prostoru celých 65 m.
Dobrá viditelnost na displeji je zajištěna výrazným, krátkodobým, oranžovým podsvícením. Přístroj dále umožňuje ukládání minimálních a maximálních teplot, zobrazení fází měsíce, nastavení časového pásma a buzení pomocí dvou budíků s opakovaným zvoněním. Model SWS 165 je k dispozici v elegantní bílé barvě. Doporučená prodejní cena meteostanice Sencor SWS 165 je 699 Kč.

 

Meteorologická stanice s bezdrátovými senzory
Nová domácí meteorologická stanice Sencor SWS 200x je vybavena bezdrátovým senzorem pro měření vnitřní a vnější teploty, přístroj měří i vnitřní a venkovní vlhkost. Rozsah měření vnitřní teploty je 0–50 °C, u té vnější je to -20 až 50 °C. Rozsah měření vlhkosti je 20 % až 95 % RV. K přístroji je možné připojit až 3 bezdrátové senzory, jejichž dosah je ve volném prostoru až 30 m. Novinka má velký displej s oranžovým podsvícením, na kterém se přehledně zobrazuje vývoj změn teplot a vlhkosti, do paměti přístroje se ukládají jejich minimální a maximální hodnoty. Kromě meteorologických údajů je na displeji zobrazován také vždy přesný, rádiem řízený čas, datum, den v týdnu, fáze měsíce a ikony předpovědi počasí. Přístroj funguje také jako budík, čas si můžete nastavit ve 12 nebo 24hodinovém režimu. Praktická je funkce opakovaného buzení, která zaručí, že nikdy nezaspíte. Model SWS 200x je k dostání ve stříbrné, červené a zelené variantě. Doporučená prodejní cena meteostanice Sencor SWS 200x je 499 Kč.

 

 

Všestranný přístroj
Sencor SWS 260 – tento všestranný pomocník vám kromě zobrazení času, data či dne v týdnu změří i vnitřní a vnější teplotu a vlhkost. Díky funkci rádiem řízených hodin a dvou budíků s opakovaným alarmem nepřijdete nikdy pozdě. To ale není všechno! Pokud vás zajímají i informace, které vám ve stručné předpovědi počasí v televizi neřeknou, tak se je díky této meteorologické stanici Sencor dozvíte snadno a rychle. Můžete bez problému zobrazit vývoj změn teplot, změřit barometrický tlak, graficky zobrazit vývoje tlaku a historii měření, zjistit fáze měsíce nebo si nechat velmi přesně předpovědět počasí. Model SWS 260 je k dispozici v elegantní černé barvě. Rozsah měření vnitřní teploty je 0 až +50 °C a vnější -20 až +60 °C. Rozsah měření vlhkosti je 20 % až 99 % RV. K přístroji je možné připojit až 3 bezdrátové senzory, jejichž dosah vysílání je v otevřeném prostoru 30 metrů. Přesnost měření je +1,5 °C. Doporučená prodejní cena meteostanice Sencor SWS 260 je 699 Kč.

 

Teploměr s hodinami
Designově povedený teploměr s hodinami SWS 15 RD pořídíte hned v několika barevných provedeních, hodí se tedy do různých typů interiérů. Kromě moderního vzhledu, ukazatele vnitřní teploty a času nabízí také funkci budíku s možností opakovaného buzení. Dále poskytuje informace o vlhkosti vzduchu, minimálních a maximálních naměřených teplotách. Na každou celou hodinu upozorní jemným zvukovým efektem. Přístroj o rozměrech 93 x 93 x 38 mm je vybaven LCD displejem s krátkodobým modrým podsvícením. Jeho hmotnost je pouhých 100 g a k provozu mu postačí jedna tužková baterie. Doporučená prodejní cena teploměru s hodinami SWS 15 RD je 199 Kč.

 

Domácí teploměr
Propracovaný domácí teploměr SWS 125 poskytuje informace o aktuální teplotě v místnosti i venku. Venkovní teplotu se z pohodlí domova dozvíme díky bezdrátovému přenosu ze senzoru, který je součástí balení. Další část displeje je vyhrazena pro hodiny, které jsou řízeny DCF signálem, takže už nikdy nepřijdete nikam pozdě. Trvale je na modře podsvíceném LCD displeji zobrazena minimální a maximální naměřená teplota. Další výhodou je zabudovaný budík s možností nastavení opakovaného buzení a funkce kalendáře. Na svou velikost (150 x 80 x 25 mm), která je důležitá pro dobrou čitelnost displeje, je teploměr překvapivě lehký, váží pouhých 140 g. Nabízí možnost připojení až 3 senzorů a jeho provoz vyžaduje jen 2 baterie typu AAA. Doporučená prodejní cena teploměru SWS 125 je 349 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: SHUTTERSTOCK A ARCHIV FIREM

Už nikdy nezmokněte