Umění relaxovat na chatách a chalupách

Rubrika: Market

Léto je tady a život na chatách a chalupách je v plném proudu. Ovšem na chatách chceme i příjemně relaxovat, pobavit se s přáteli a posedět třeba u sklenky vína. Pokud si zahradu či terasu k takovému účelu dobře přizpůsobíme, stane se ideálním místem pro trávení letních dní í nocí. Jak ji tedy využít naplno?

Základem jsou křesla. Kromě vás na nich bude sedět také celá rodina a všichni hosté. Strávíte na nich většinu času u zahradního jídelního stolu, pak stačí polohovací křeslo jen sklopit a položit se do slunečních paprsků. O kousek dál ve stínu v jeho pohodlí možná sáhnete po oblíbené knize nebo po koupeli v bazénu usednete k osvěžujícímu nápoji. Budete tedy chtít kvalitu a dobrý vzhled, který také ladí s okolím.

Nábytek z řady Flamingo představuje ideální spojení ušlechtilých vlastností eukalyptu s lehkou a pevnou konstrukcí ze slitiny hliníku.

Můžete si vybrat například precizně zpracovaný nábytek z masivního a odolného exotického dřeva teaku nebo eukalyptu. Tropický eukalyptus má velice trvanlivé a tvrdé dřevo, které bez problémů odolává povětrnostním vlivům. Vyniká barevnou stálostí a medovým zbarvením s nádechem do červena. Teak je dlouhověkým a velice tvrdým materiálem, který skvěle zvládá celoroční vystavení venkovním podmínkám. Dokonce pro něj nejsou problém ani kyselé deště, nenapadají ho škůdci ani plísně. Ošetřovat ho můžete vhodným olejem pro daný typ dřeva, abyste se vyhnuli případné změně barevného tónu, ale materiál je sám o sobě odolný dostatečně a své vlastnosti neztrácí ani po letech.

Elegantní a kompaktní sestavu Café Latté z tahokovu složíte a rozložíte kdykoliv budete potřebovat. Díky tomu ji můžete na chalupě jednoduše uskladnit.

Pokud máte raději moderní a čistý design, možná vám budou více vyhovovat jednodušší linie nábytku ze slitiny hliníku a mědi. Jistě oceníte spojení jejich stability a pevnosti s až překvapivě nízkou hmotností konstrukce. Čištění zvládnete hadříkem a vlažnou vodou. Oblíbeným materiálem je také dekorativní tahokov, který vzniká prostřiháváním a tažením plátu železa, hliníku, nerezu nebo pozinkovaného plechu. Takový nábytek je díky povrchové úpravě práškováním nebo lakováním téměř nezničitelný a celoročně odolný vůči povětrnostním podmínkám i slunečnímu záření. Jeho povrch nebledne a jeho údržbu můžete doslova hodit za hlavu.

I na zahradě si můžete dopřát pohodlí jako v obýváku. Souprava nízkého sezení Elements nabízí kombinaci dvou pohovek a konferenčního stolku.

U zahradních sestav nábytku je v oblibě variabilita, vzájemná komunikace použitých materiálů a možnost prvky kombinovat. Oblíbená jsou například křesla s eukalyptovými sedáky a opěrkami na hliníkové konstrukci, moderní je i spojení masivních dřevěných stolů s ratanem. Hitem jsou i zahradní sedací soupravy, při kterých můžete jednotlivé prvky různě kombinovat podle prostorových dispozic a počtu hostů. Hezké dny tak už nemusíte trávit v obýváku, pokud chcete dopřát sobě i hostům dostatek pohodlí.

Třímístná houpačka Rio s vysoce odolnou konstrukcí z oceli a pohodlným polstrováním vám zajistí dokonalý odpočinek.

Samostatným segmentem na trhu zahradního nábytku jsou pohodlná polohovací lehátka a houpačky. Najděte si v zahradě klidný kout a chvíle odpočinku budete chtít proměnit ve věčnost. Pohodlnou rodinnou houpačkou si možná dokonce splníte i dávno zapomenutý dětský sen.

Více o zahradním nábytku na www.mountfield.cz

Komerční prezentace

Umění relaxovat na chatách a chalupách