U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Ubrusy pro každou příležitost

Kategorie: Zahradní inspirace – zahrada od jara do podzimu | Autor: Jiří Savinec a Karel Štech

V dnešní uspěchané době jsou nejžádanější vkusné a především praktické výrobky s jednoduchou údržbou. Požadavky na praktičnost splňuje aktuální a přesto nadčasová novinka na našem trhu – omývatelné stolní ubrusoviny BOMTEX firmy GUMOTEX, a. s., Břeclav, které představují vynikající spojení estetických a účelných vlastností.

Základem ubrusoviny je skutečný textil (100% bavlna), který je potištěn řadou zajímavých a módních dezénů. Na potisk jsou používány vysoce kvalitní barvy (stálobarevné), které jsou odolné proti slunečnímu záření a umožňují dlouhodobé použití i ve vnějších prostorách (zahradní nábytek atd.).

Snad největší výhodou tohoto výrobku je snadná omyvatelnost. Omyvatelnost je v případě těchto ubrusů zajišťována nánosováním plastickou transparentní fólií z vrchní strany. Údržba je velmi snadná – stačí povrch ubrusu jen setřít vlhkým hadříkem a je opět jako nový. Kromě toho také tento povrch odpuzuje prach a zadní strana se dá žehlit. Díky kvalitnímu zpracování materiálu, nedochází při stříhání k jeho třepení, a proto se nabízí široká škála různých tvarových variací, např. kruhový tvar ubrusu na zahradní stůl, nebo oválné prostírání.

Pro dětské hry i hezké stolování

Ubrusovina BOMTEX se může používat jak v domácnostech na jídelní stoly, obzvláště v rodinách s malými dětmi, ale také v exteriérech jako součást zahradního nábytku a kempování, kde oceníte snadnou údržbu tohoto výrobku obzvláště po “bouřlivých oslavách” kdy se hodovníci zrovna maximálně nesoustředí, aby neumazali stůl. Navíc můžete ubrusovinu BOMTEX bez obav ponechat na stole celou sezónu – je odolná proti povětrnostním vlivům (déšť, sluneční záření, rosa atd.).

Moderní design

V současné době se na trh dodává základní nabídka módních dezénů (také vánoční či velikonoční motivy), která se pro svou oblibu neustále rozšiřuje, aby uspokojila poptávku na trhu a nabídla co nejširší využití těchto ubrusovin pro různé příležitosti – setkávání s přáteli, rodinou nebo známými, oslavy pořádané v domě nebo také na zahradě, posezení u praskajícího krbu za chladných zimních večerů. Nová ubrusovina nabízí svým spotřebitelům především nepřekonatelnou kvalitu, nejlepší ochranu před nečistotami, poškrábáním, tekutinami a zároveň působí dekorativně. O to příjemnější je zjištění, že v nadcházející sezóně bude ubrusovina Bomtex prodávána za výrazně nižší cenu než v předchozích letech. Ubrusovina BOMTEX je vyráběna v šíři 140 cm v rolích o délce 20 bm, takže si zákazníci mohou podle vlastního přání v obchodech koupit požadovanou délku. V současné době je již k dostání ve většině dobře zásobených maloobchodů s bytovým textilem a v hobby marketech Bauhaus, OBI atd.

Obr. 1 – Schématický řez standardní PVC ubrusovinou.

Barevný potisk není na PVC fólii dostatečně fixován. Používáním a častou údržbou se barva stírá.

Obr. 2 – Schématický řez ubrusovinou Bomtex

Barva je vtištěna do struktury bavlněné tkaniny, kterou chrání vrstva transparentní fólie. Potisk se proto nestírá a díky složení barviv je odolný vůči slunečním paprskům, otěru, teplu i časté údržbě.

GUMOTEX, a. s.

Mládežnická 3A

690 75 Břeclav

Česká republika

tel.: +420-519-314 111

fax: +420-519-314 909

www.gumotex.cz

Ubrusy pro každou příležitost