Trvanlivost paliva v sekačce

Palivo v sekačce nevydrží věčně

Kvalita paliva, které pohání motory sekaček na trávu,  se postupem času zhoršuje, což má logicky vliv i na výkon a efektivitu práce. Palivo, které nalejete do sekačky či jiného zařízení, vydrží standardně čerstvé třicet dnů. Po této lhůtě se jeho kvalita zhoršuje a může zvětrat. Zvětralé palivo způsobuje, že se v palivové soustavě nebo na základních částech karburátoru tvoří usazeniny a po delší době může být problém vůbec stroj nastartovat.

Stabilizátor paliva

Přípravek Fuel Fit Briggs & Stratton

Obecně platí, že je třeba lít do zařízení pouze tolik paliva, kolik jsme schopni v třicetidenním cyklu spotřebovat. Pokud však palivo zůstává v nádrži déle, například do další sezóny, jediným možný řešením, jak jej uchovat v pořádku, je použití stabilizátoru paliva, který zabrání jeho kažení. Benzín tak nemusíte ze zařízení vypouštět a jeho kvalita zůstane přesto v pořádku.
Stabilizátor paliva nabízí například výrobce motorů Briggs&Stratton, podle nějž by použití přísady mělo zajistit neměnnou kvalitu benzínu i v případě, že zůstane v nádrži delší dobu. Jedno balení vystačí na ošetření deseti litrů benzínu.

Vydrží dva roky
Výrobce doporučuje nechat motor běžet dvě minuty, aby se stabilizátor dostal do palivové soustavy a následně můžete motor i palivo uskladnit až na 24 měsíců. Stabilizátor však můžete přidávat do paliva i ve standardním provozu – podporuje snadné a rychlé startování, udržuje čistý karburátor a palivový systém, odstraňuje usazeniny vzniklé z paliva a celkové zlepšuje funkci motoru.

TEXT: REDAKCE
FOTO: BRIGGS & STRATTON, MOUNTFIELD

 

Trvanlivost paliva v sekačce