U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

TIŠE PŘICHÁZEJÍ VÁNOCE…

Kategorie: Inspirace | Autor: IVA TVRZOVÁ

Opět se blíží svátky ze všech nejočekávanější. Jaké ty letošní budou? Takové, jaké si je sami uděláme. Vánoce nejsou hory napečeného cukroví a spousty dárků, ale slavnostní atmosféra, kterou dokážeme navodit a se svými blízkými ji vychutnat. Přispěje k ní i adventní a vánoční výzdoba, kterou můžeme vlastnoručně vytvořit.

   Inspirovat se můžeme na vánočních výstavách – například 25. 11. začíná už 27. vánoční výstava Bonsai servisu Praha, letos pod názvem Betlémská setkání (www.vanocnivystava.cz).

Popisy k obrázkům

1 Věnec z jehličnanů a buxusu střízlivě dekorují hvězdičky z březové kůry a ozdobné uzly z provázků (Ateliér Zuzana Stýblová) 2V truhlíku jsou větvičky různých jehličnanů a stálezelených keřů (jedle, žluté túje, buxusu, holé větvičky magnólií), zdobené stébly bambusu s mašlí z lýka, barevnými tykvičkami, nakrájenými kdoulemi, červenými listy přísavníku trojlaločného a hnízdečkem z provázků a suchých stébel (Ateliér Zuzana Stýblová) 3Vlašský ořech může být součástí něžné paličkované vánoční ozdoby (Hana Krausová) 4 Vánoční svícen tvoří pevné šišky, trochu sušiny a lýko (Marie Havránková) 5 Velký barevný věnec, jehož základ je ze smotaných šlahounů psího vína, zdobí miniaturní květináčky, mech, oranžové plody piracanty, skořápky jedlého kaštanu, svázané klacíky a kroucené pruty lísky (Ateliér Zuzana Stýblová) 6 Neobvyklý truhlík vznikl z papírové krabice (nahoře s vyříznutým otvorem), polepené suchými listy, s naaranžovanými přírodninami (Veronika Pilařová) 7 Betlém ze sena, slámy, kůry a mechu (Marcela Plodrová) 8 Papír, nůžky a šikovné ruce – na tmavém trámu vypadá papírová dekorace kouzelně (Markéta Vránová)

Autor fotografií: FOTO: PAVEL VESELÝ, VERONIKA PILAŘOVÁ

TIŠE PŘICHÁZEJÍ VÁNOCE…