U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Tajná cyklistická zbraň

Kategorie: Tržiště | Autor: ZI

Se zvyšujícím se počtem teplých dnů začne přibývat na silnicích “pestrokabátníků” na kolech. Možná k nim patříte a možná u vás jezdí na kole všichni, od dětí po babičku. Jsou rodiny, kde jezdí společně na výlety a jinde zas vládne soutěživost.

Kdo je nejrychlejší?

Nejprve se určí trasa, nejlépe “kolečko” se startem a cílem v jednom místě, 5 až 10 km dlouhé. Počet soutěžících je libovolný, na trasu by měli být vypouštěni jednotlivě. Důležitá je i osoba rozhodčího, jenž bude závodníkům měřit a zapisovat čas. Závody jsou zajímavější, pokud se výkony na stejné trase měří v průběhu celé cyklistické sezony a zúčastnění si mohou porovnávat snižující se (či zvyšující) hodnoty dosažených časů. Vítězem se stává ten nejrychlejší. Cyklisté, kteří berou soutěž vážně a neradi prohrávají, vědí, že kromě síly v nohou sehrává své i výbava a oblečení. Cenné vteřinky lze získat i díky přiléhavému trikotu, přilbě a s bidonem za zády – přímo “tajnou zbraní”!

Držák na bidon

Nevíte, co to máte vlastně držet? V cyklistické hantýrce je “bidon” lahev z umělé hmoty, ve které si cyklista vozí nápoj. Lahev se vkládá do jednoduchého držáku, připevněného na rám kola. Pro jeho montáž musí být rám vybaven dvěma otvory se závitem, které bývají na spodní rámové trubce i na svislé sedlové rámové trubce (pro případnou montáž dvou držáků). Až dosud je celá věc jasná, neboť většina cyklistů již bez lahve plné energetických iontů nevyjíždí. Naši “tajnou zbraň” jsme objevili v cizině: jde o nové umístění košíku pomocí adaptéru, a to na zadní straně sedla. Za zády schovaný bidon napomáhá plynulejšímu proudění vzduchu okolo bicyklu. Závodník s lepší aerodynamikou získá v plném tempu možná rozhodující náskok! (I když všichni víme, že jde jen o hru, proč novinku nezkusit?)

Tajná cyklistická zbraň