U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Svítíme a vaříme bez elektřiny

Kategorie: Tržiště | Autor:

Lampa a vařič, nezávislé na elektrické energii, se hodí při kempování, rybaření či prázdninovém putování, ale občas i na chatě a chalupě. Zdrojem je lehce přenosná plynová kartuš (obsah 190, 210 nebo 430 g). Kartuš je buď jednorázová propichovací (lampu či vařič lze sejmout až po spotřebování obsahu) nebo s ventilem a závitem (lze sejmout kdykoliv či lampu vyměnit za vařič).

Lampy mají různý design stínítka, proti dřívějším výrobkům kvalitnější “punčošku”, regulaci svítivosti (maximální odpovídá 80 W žárovce), tradiční nebo piezoelektrické zapalování, mohou být nárazuvzdorné, spotřeba plynu je 0,04 kg/h.

I jednoplotýnkové vařiče jsou v různém provedení (s protiskluzovou úpravou opěrných ramen, se zavětrovací deskou, s piezoelektrickým zapalováním, s pouzdrem pro snadný transport apod.). Spotřeba plynu je 0,102 nebo 0,25 g/h.

Vyrábí MEVA-TRADE, koupíte v prodejnách Meva, obchodech se sportovními potřebami, v železářství. Cena kartuší je podle obsahu a typu od 40 do 190 Kč, cena lamp od 520 do 1100 Kč, vařiče stojí od 380 do 950 Kč.

Svítíme a vaříme bez elektřiny